Google Cloud napájí 100% obnovitelné energie

Google Eemshaven data centre

Společnost Google oznámila, že dosáhla svého cíle napájet všechny své cloudy obnovitelnou energií. Tato mise započala teprve před rokem. Společnost nahradila každou kilowatthodinu, kterou používá, ekvivalentem z obnovitelných zdrojů.

Společnost ve skutečnosti vygenerovala více energie, než potřebuje k tomu, aby svá datové centra a kanceláře z obnovitelných zdrojů včetně solární a větrné energie poháněla.

“Během roku 2017, po celém světě, jsme za každou kilowatthodinu spotřeby elektřiny koupili kilowatthodinu energie z větrné nebo solární farmy, která byla postavena speciálně pro Google,” řekl Urs Hölzle, senior viceprezident Googlu pro technickou infrastrukturu. “To nás činí prvním veřejným cloudem a společností naší velikosti, která dosáhla tohoto úspěchu.”

Hölzle pokračoval, že společnost bude s obnovitelnými zdroji pokračovat a uzavírá smlouvy na koupi dalších tří gigawattů energie.

Nejen, že její investice do zelených zdrojů energie znamená, že vědomě usiluje o výrazné snížení své uhlíkové stopy, ale také financuje ekologickou energetickou ekonomiku, přičemž současné smlouvy přispívají po celém světě více než 3 miliardami dolarů na investicích.

Existuje však ještě nějaký způsob, jak jít, dokud Google nebude 100% provozován na obnovitelných zdrojích energie.

Zdroj: cloudpro.co.uk

Související články

Leave a Comment