Microsoft uvádí Cloud for Retail v nejnovějším cílení cloudu na specifické odvětví

Dynamics 365 Connected Store

Společnost Microsoft oznámila spuštění Microsoft Cloud for Retail, což je další známka cílení největších poskytovatelů cloudu na konkrétní odvětví.

Oznámení, které bylo učiněno na NRF 2021, každoročním maloobchodním setkání, si klade za cíl pomoci značkám umožnit to, co Microsoft nazývá „inteligentní maloobchod“.

Jak poznamenal Shelley Bransten, viceprezident pro celosvětový maloobchod a spotřební zboží ve společnosti Microsoft, jedná se o „používání digitálních řešení k lepšímu poznání zákazníků, k posílení postavení zaměstnanců novými způsoby, k zajištění agilního a odolného dodavatelského řetězce, který bude vyhovovat zákazníkům tam, kde jsou, a nakonec pomůže představit budoucnost maloobchodního podnikání.“

Společnost Microsoft uvedla, že zaznamenala čtyři trendy v maloobchodu, které Covid-19 zrychlil v roce 2020 a které, což je důležitější, bude pokračovat v roce 2021. První se zaměřuje na explozi a využití dat, přičemž 90% maloobchodních dat je nestrukturovaných. Zadruhé, udržitelnost a elektronický obchod jsou pro spotřebitele stále nejdůležitější. Třetí je loajalita – zkoušení nových značek uprostřed pandemie bylo běžné – zatímco čtvrté, možná nepřekvapivě vzhledem k postavení Microsoftu, je prosazování partnerství.

Microsoft Cloud for Retail, který je nyní v private preview, bude využívat různé produkty, od Azure a Microsoft 365, až po Dynamics a Microsoft Power Platform, které propojují aplikace.

„Spojením různorodých zdrojů dat napříč maloobchodním hodnotovým řetězcem umožníme maloobchodníkům realizovat skutečnou hodnotu svých dat obohacením hlavních podnikových procesů a přeměnou dat na užitečné poznatky,“ dodal Bransten. „Náš bohatý partnerský ekosystém rozšíří hodnotu platformy o řešení specifická pro maloobchod, která budou řešit nejnaléhavější výzvy tohoto odvětví, a maloobchodní organizace budou odolné, aby byly proaktivně připraveny na to, co bude dál.“

Společnost Microsoft v říjnu spustila Microsoft Cloud for Healthcare a také Azure pro operátory, oborově specifickou nabídku pro telekomunikační prostor, to bylo v září.

Maloobchod, stejně jako telekomunikace a zdravotnictví, je další velmi konkurenční oblastí pro největší poskytovatele cloudových služeb. Google Cloud učinil na loňském NRF spoustu oznámení, včetně rozšíření svého maloobchodního akceleračního programu.

V září označila analytická společnost Canalys Google Cloud za nejlepšího poskytovatele cloudových služeb pro maloobchod. Společnost jako klíčovou uvedla sílu společnosti Google v oblasti reklamy a vyhledávání a také její agresivní najímání v tomto odvětví.

Zdroj: cloudcomputing-news.net

Obrázek: Microsoft

Související články

Leave a Comment