Acronis Cyber Cloud preferovanou platformou pro stále více poskytovatelů služeb z ČR a Slovenska

Acronis cyber cloud

AcronisAcronis zaznamenal rostoucí zájem českých a slovenských poskytovatelů služeb o Acronis Cyber Cloud jako hlavní platformu pro poskytování cloudových služeb kybernetické ochrany svým zákazníkům. V roce 2019 se v ČR a na Slovensku podíl obratu z cloudových služeb na celkovém obratu Acronis zvýšil na 20 %, přičemž v letošním roce Acronis vidí příležitost k dosažení trojciferného růstu lokálního cloudového byznysu.

Jako odpověď na zvyšující se poptávku nabízí Acronis novým českým a slovenským partnerům zahájení poskytování služeb bez vstupních nákladů a první dva měsíce zcela zdarma. Ve verzi Acronis Cyber Cloud 8.0 platforma obsahuje ucelenou řadu cloudových služeb včetně zálohování, disaster recovery, sdílení souborů, notarizace postavené na technologii blockchain, a ochrany proti ransomwaru s umělou inteligenci (AI).

Začátkem roku 2020 nasadila do provozu Acronis Cyber Cloud například slovenská společnost iLO. Ta dříve využívala platformu CrashPlan, ale vzhledem k aktuálnímu množství útoků toto řešeni přestalo vyhovovat po výkonnostní i funkční stránce. Aktuálně se tak nosným produktem v oblasti řízené ochrany dat stal balík služeb monitoringu a zálohování postavený na platformě Acronis Cyber Cloud. „Díky Acronis Cyber Cloud jsme mohli velmi rychle postavit a nabídnout hotové řešeni, které je skvělým štítem proti nejaktuálnějším hrozbám u naších klientů,“ řekl Tibor Hatnančík, IT project manager ve společnosti iLO s.r.o.

Velký zájem podniků a organizací registrují také poskytovatelé v České republice. „Ze strany našich zákazníků cítíme velmi rychle rostoucí poptávku po cloudových službách zejména v oblasti kybernetické ochrany,“ řekl Vojtěch Levý, ředitel divize flexCloud.cz ve společnosti LaConex. „Nedávno uvedená nová verze platformy Acronis Cyber Cloud nám dala do rukou další možnosti, jak uspokojit požadavky zákazníků.“

Velký potenciál nabízí v nové verzi především klíčová služba Acronis Cyber Backup Cloud, která poskytovatelům služeb zajišťuje škálovatelný group management zařízení a zálohovacích plánů a možnost spolupracovat se zákazníky o velkých infrastrukturách. Partneři mají nyní podporu i pro aplikace postavené na Oracle Database a pro zálohování a obnovu v prostředí SAP HANA, a stejně tak podporu pro klastrové zálohování Microsoft SQL Server a Microsoft Exchange Server.

Související články

Leave a Comment