Problémy Google Cloud související s výpadky Spotify a Discord

cloud binary

Zdá se, že výpadky služby streamování hudby a podcastů Spotify a platformy Discord z 8. března souvisí s problémy s Google Cloud.

Discord potvrdil, že problém byl s komponentou Google Cloud „Traffic Director“, zatímco je známo, že Spotify je zákazníkem Google Cloud.

„Bylo potvrzeno, že problém s Traffic Director je způsoben nedávným vydáním; vydání bylo odvoláno a zákazníci nyní mohou začít používat Traffic Director,“ uvedl Google Cloud ve zprávě o stavu. “Zjistili jsme pravděpodobnou hlavní příčinu a během několika příštích dnů zveřejníme zprávu o incidentu.”

Discord řekl, že Traffic Director je zodpovědný za konfiguraci jeho vrstvy pro vyrovnávání zátěže. “Ve své nefunkčnosti způsobila, že naše vnitřní vrstva pro vyrovnávání zátěže neměla platnou konfiguraci, což způsobilo ztrátu dostupnosti API,” uvedla společnost.

“Engineering přijal opatření k nápravě přechodem na alternativní konfiguraci proxy, která nepoužívala Traffic Director. Chvíli nám trvalo, než jsme přešli na jinou topologii vyrovnávání zátěže, ale dokázali jsme to udělat a obnovit službu před, problémy byly vyřešeny.”

Minulý rok The Information uvedl, že Spotify je třetím největším zákazníkem Googlu s přibližně 460 petabajty dat, po Apple a TikTok.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment