Satelitní datová páteřní služba Phantom Cloud

Satelitní datová páteřní služba Phantom Cloud

Dvě společnosti se spojily, aby vytvořily nový satelitní cloud pro páteřní datové připojení.

SpaceNews hlásí, že Assured Space Access a Phantom Space se spojily, aby vytvořily Phantom Cloud, datovou páteřní službu pro satelity.

Na základě této dohody bude společnost Assured Space navrhovat a vyrábět radiofrekvenční komunikační zařízení pro Phantom Cloud s 66 satelity. Partneři budou také spolupracovat na návrhu, vývoji, spuštění a provozu.

Doufají, že se jim podaří vytvořit orbitální síť, ke které budou mít přístup další družice, aby mohly vysílat svá data zpět na Zemi v reálném čase. V příspěvku na X (dříve Twitter) Phantom uvedl, že Phantom Cloud se snaží být „AWS vesmíru“ tím, že poskytuje komunikaci mezi stroji a kombinuje ji s výpočetními a cloudovými úložišti na oběžné dráze.

„Chceme dostat základní funkce pozemní stanice do vesmíru,“ řekl Jim Cantrell, spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Phantom Space.

„Chceme být komplementární k tomu, co dělá Starlink,“ řekl Cantrell. „Chceme se více zaměřit na stroje než na trh mezi lidmi. To je ideální místo pro relativně malou konstelaci satelitů.“

Generální ředitel společnosti Assured Space Sean McDaniel řekl, že Phantom Space bude prvním zákazníkem, který přijme její komunikační terminály založené na Luneberg Lens.

Další podrobnosti nebyly sděleny.

Společnost Phantom Space podle údajů Crunchbase k dnešnímu dni získala finanční prostředky ve výši 27,7 milionu dolarů. Kromě vývoje satelitů společnost vyvíjí nosné rakety s variabilním využitím.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment