Thales a Google tvoří společný podnik suverénních cloudových služeb

Thales Alenia Space

Společnosti Thales a Google oznámily nový společný podnik s nabídkou suverénní cloudové služby ve Francii.

Obě společnosti oznámily strategickou dohodu o společném vývoji „suverénní hyperscale cloudové nabídky“.

Nová společnost bude nabízet cloudové služby místním veřejným a soukromým společnostem, které splňují francouzské požadavky „Trusted Cloud“ definované francouzskou agenturou pro zabezpečení informačních systémů (ANSSI).

„Díky této jedinečné spolupráci se službou Google Cloud budeme schopni pomoci při digitální transformaci organizacím všech velikostí a průmyslových odvětví, které si chtějí zachovat kontrolu a svrchovanost nad svými daty i nad svými zákazníky. Společně se budeme zabývat kritérii definovanými vládou pro důvěryhodný cloud a environmentální cíle s udržitelným přístupem k infrastruktuře, kterou vybudujeme,“ řekl Marc Darmon, EVP, Secure Communications and Information Systems ve společnosti Thales.

Francouzský obranný gigant Thales bude majoritním akcionářem nové dosud nepojmenované společnosti, která bude nabízet služby Google Cloud ze samostatné sítě a serverů hostovaných ve Francii.

„Thales a Google Cloud mají společnou vizi dodávat nejinovativnější a nejdůvěryhodnější řešení společnostem a organizacím veřejného sektoru ve Francii. Náš jedinečný přístup k řešení obav francouzských občanů a vládních orgánů, včetně rozvoje nové společnosti, zajišťuje, že organizace mohou těžit z inovací a agility cloudu, aniž by byla ohrožena bezpečnost, soukromí a suverenita požadovaná francouzskou vládou,“ řekl Thomas Kurian, generální ředitel společnosti Google Cloud.

Nový cloud bude lokálně zabezpečen, přičemž nová společnost bude zajišťovat správu identit, šifrování dat, správa a dohled.

“Vládní národní cloudová strategie jasně specifikuje ochotu státu využívat a propagovat vysoce výkonné a důvěryhodné cloudové nabídky. ANSSI proto tento ambiciózní projekt, který splňuje tato kritéria, nadšeně vítá,“ dodal Guillaume Poupard, generální ředitel ANSSI.

V květnu francouzská vláda uvedla, že nejcitlivější státní a podniková data země mohou být uložena v cloudu pomocí technologie Google a Microsoft, pokud je licencována francouzským společnostem.

Začátkem tohoto roku oznámily společnosti Capgemini a Orange plány na založení nové cloudové společnosti známé jako Bleu, která by splňovala přísné požadavky na suverenitu francouzské státní a kritické infrastruktury a dále prodávala služby společnosti Microsoft. Orange mezitím přesouvá většinu IT do Google Cloud.

Minulý měsíc společnost Google oznámila, že spolupracuje s Deutsche Telekom na vytvoření německého suverénního cloudu, který poskytne služby Google Cloud z infrastruktury spravované společností T-Systems.

Zdroj: datacenterdynamics.com

@RadekVyskovsky

Související články

Leave a Comment