Řešení pro mimořádnou dostupnost dat a aplikací, které používá 75 % společností žebříčku Fortune 500, zajišťují plynulý přechod k inteligentní správě dat; pro orchestraci dat napříč rozsáhlými vícecloudovými infrastrukturami využívají funkce založené na jejich chování.
Společnost Veeam Software představila svou vizi mimořádně dostupného podniku a strategii, jak vést zákazníky na cestě k inteligentní správě velkého objemu dat. Veeam uvedl své řešení na čtvrté výroční konferenci VeeamON 2018 a ukázal, jak zákazníci po celém světě využívají platformu Veeam Hyper-Availability Platform pro inteligentní správu dat, aby si zajistili kontinuitu podnikání, omezili rizika a urychlili inovace v éře, kdy technologie počínaje internetem věcí, přes umělou inteligenci a strojové učení až po databáze blockchain potřebují platformu s masivní škálovatelností, která bude snadno použitelná pro správu dat.
Rozsah a náročnost správy rychle rostoucích objemů firemních dat dnes vyžadují nový typ řešení, který přechází od tradiční správy dat založené na pravidlech k systému založenému spíše na chování tak, aby se data spravovala sama s větší nezávislostí a přinášela kritické firemní a provozní informace v rekordních časech. Společně s ekosystémem více než 55 000 technologických platforem představuje Veeam Hyper-Availability Platform komplexní řešení, které zákazníkům pomáhá s přechodem k inteligentní správě dat.
Dostupnost byla tradičně spojována s kontinuitou podnikání, zálohováním a obnovou dat, aby firmy měly jistotu dostupnosti a provozu. S narůstajícími nároky na správu firemních dat mimořádná dostupnost vyžaduje, aby se data vyvíjela od těch základních řešení pro zálohování a obnovu, která mechanicky kopírují data v předepsaných intervalech, k mnohem vyšší úrovni inteligence, kdy se data učí ihned a vhodným způsobem reagovat na aktuální situaci napříč celou firemní datovou infrastrukturou. Ochrana a správa dat se musí proměnit z reaktivních zabezpečovacích pravidel na systém, jenž poskytuje proaktivní obchodní hodnotu.
Cesta k inteligentní správě dat a mimořádně dostupné firmě zahrnuje pět kroků:
Krok 1, zálohování: Zálohování veškerých úkolů a zajištění jejich neustálé dostupnosti v případě výpadků, útoků, ztrát či krádeží.
Krok 2, agregace: Zajištění ochrany a dostupnosti dat napříč prostředími s více cloudy, podpora digitálních služeb a zajištění agregovaného pohledu na úroveň služeb.
Krok 3, viditelnost: Zlepšení správy dat napříč prostředími s více cloudy s jasnou, jednotnou viditelností a kontrolou využití, problémů s výkonem a provozu; správa dat se začíná přesouvat od reaktivní k proaktivní, což zabraňuje jakékoli ztrátě dat díky pokročilému sledování, optimalizaci zdrojů, plánování kapacit a vestavěné inteligenci.
Krok 4, orchestrace: Bezproblémový přesun dat do nejlepšího umístění v rámci prostředí s více cloudy, což zajistí kontinuitu podnikání, soulad s předpisy, zabezpečení a optimální využití zdrojů pro firemní provoz. K tomu je potřeba orchestrační nástroj, jenž umožní firmám snadno a bez narušení provozu zrealizovat, otestovat a zdokumentovat plány pro obnovu po havárii (DR) s vysokým stupněm automatizace.
Krok 5, automatizace: Data se začínají spravovat sama – učí se sama zálohovat, přesunovat do nejlepších umístění na základě potřeb podniku, sama se zabezpečovat během nestandardních aktivit a okamžitě se obnovovat. Tato fáze přináší novou úroveň automatizace správy firemních dat prostřednictvím kombinace analýzy dat, rozeznávání struktur a strojového učení.