41 % britských dat je nevyužitých nebo nechtěných

cloud data security UK

Na pozadí klimatické krize a zvyšujících se nákladů na energii přichází nová znepokojivá zjištění, že nedostatek odpovědnosti za správu dat ve Spojeném království znamená, že dvě pětiny (41 %) dat jsou uchovávány bezdůvodně.

Data Waste Index, vedený společností NetApp, provedl průzkum mezi IT lídry v rolích správy dat ve Spojeném království a zjistil vážné problémy v oblasti správy a ukládání dat v regionu.

Navzdory přebytku nevyužitých a nechtěných dat výzkum odhalil, že více než čtvrtina IT profesionálů (26 %) kontroluje a čistí svá data jednou ročně nebo méně. Přesto tři čtvrtiny (75 %) IT lídrů stále považují nadměrné úložiště dat za neustálý zdroj stresu během svého pracovního dne.

Důvodem je, že nedostatečné vyčištění dat je problém organizace, a nikoli pouze oddělení: pouze třetina správců dat (33 %) měla pocit, že má potřebné zdroje potřebné k odstranění nadbytečných dat. A co víc, polovina IT lídrů (48 %) se snaží držet krok s požadavkem na správu svého datového majetku – a může to být nedostatek jasných zásad, které mohou být způsobeny tím, že 42 % IT oddělení se vyhýbá odstraňování dat ze strachu z vůle zákazníků.

Potřeba bezpečného, intuitivního úložiště s omezením uhlíku se stala základním požadavkem konkurenčního datového centra, ale bez efektivní správy dat riziko pro tyto priority exponenciálně roste. Navzdory těmto výzvám je závazek IT profesionálů k udržitelnosti nepochybný: 83 % uvedlo, že jejich oddělení upřednostňuje iniciativy v oblasti udržitelnosti, zatímco čtvrtina (25 %) uvedla, že snížení uhlíkové stopy jejich organizace bylo největší motivací pro zefektivnění jejich datových zdrojů. Ještě lepší je, že více než čtvrtina IT oddělení (28 %) nyní zaměstnává vedoucího pracovníka v oblasti udržitelnosti.

Je znepokojivé, že rozsah problému čištění dat se bude pouze zvyšovat, protože téměř dvě třetiny (61 %) vedoucích pracovníků v oblasti IT věří, že jejich datový majetek v příštím roce poroste. Problém se již vymyká kontrole, více než třetina IT oddělení vyjadřuje obavy z toho, že bude muset prosít „ohromující“ množství dat. Ještě znepokojivější je zjištění, že IT lídři se v současné době domnívají, že jejich datové prostory se musí během příštích dvanácti měsíců snížit téměř o polovinu (44 %), aby byly provozně efektivní.

Zdroj: cloudcomputing-news.net

Související články

Leave a Comment