61% cloudové infrastruktury pochází od AWS, Microsoft nebo Google

cloud computing google aws

Podle nejnovějšího výzkumu analytické firmy Canalys letos výdaje na cloudovou infrastrukturu vzrostly od 1. do 2. čtvrtletí o více než třetinu.

Po zveřejnění zisků Amazon Web Services (AWS), které tvořily 31% celosvětových výdajů na cloudovou infrastrukturu, se potvrdilo, že celkové výdaje průmyslu za letošní druhé čtvrtletí činily 47 miliard dolarů.

Cloudová platforma se nyní pyšní ročními příjmy ve výši 59 miliard dolarů, což ji činí větší než technologický veterán HP a blíží se předběhnutí čínského giganta Lenovo.

Finanční ředitel Amazonu Brian Olsavsky vysvětlil růst: „Disruptivní ekonomické události jako covid přiměly mnoho lidí ustoupit a přemýšlet o tom, jak se chtějí strategicky změnit. Mnozí došli k závěru, že nechtějí vlastnit a provozovat svá vlastní datová centra.“

To znamená 36% nárůst příjmů pro toto odvětví oproti stejnému období loňského roku, což zdůrazňuje nedávné globální zrychlení migrace pracovní zátěže a vývoje cloudových aplikací.

Kromě předního poskytovatele AWS byl druhým největším poskytovatelem cloudových služeb Microsoft Azure s 22% podílem na trhu, což je nárůst o více než polovinu oproti loňskému 2. čtvrtletí.

Navzdory tomu, že má Google Cloud pouze 8% podíl na trhu, meziročně vzrostl o impozantních 66%, protože plánuje dále zvýšit svůj vliv v cloudové sféře.

Cloudové platformě Google, která má nového šéfa EMEA, se také podařilo snížit provozní ztráty ve čtvrtletí na 591 mil. dolarů oproti provozní ztrátě 1,4 mld. dolarů o rok dříve.

Ruth Porat, finanční ředitelka pro Alphabet a Google Cloud, uvedla: „Stále se soustředíme na růst příjmů a jsme spokojeni s trendy napříč cloudem, vzhledem k příležitosti, kterou vidíme, budeme i nadále agresivně investovat.“

Zdroj: cloudcomputing-news.net

Obrázek: rawpixel.com/Freepik

Související články

Leave a Comment