98 % firem využívajících veřejný cloud přijímá strategii poskytovatelů multicloudové infrastruktury

multicloud průzkum cloud

Multicloud je novou realitou v podnikové technologii. Studie, která shromáždila informace od 1 500 respondentů z podniků – organizací s více než 1 000 zaměstnanci na plný úvazek v Severní Americe a více než 500 v jiných regionech – o tom, jak využívají cloud ve své organizaci, zjistila, že téměř každá cesta do cloudu se nyní stává multicloudovou.

V posledních letech se cloud stal téměř synonymem pro IT, protože podniky hledají zvýšenou obchodní agilitu a zlepšenou provozní efektivitu díky technologii, kterou používají. I když tyto trendy již nějakou dobu existují, více než 90 procent respondentů souhlasilo s tím, že pandemie byla silným motorem většího zájmu a investic do cloudových technologií. Když organizace čelily novým výzvám, jako je zvýšená úroveň vzdálené práce a spolupráce s novými obchodními partnery a dodavateli, přijaly multicloudovou strategii, aby získaly flexibilitu a škálovatelnost, kterou pro tuto novou realitu potřebovaly.

Melanie Posey, ředitelka výzkumu, transformace cloudových a spravovaných služeb ve společnosti 451 Research, řekla: „Mentalita ‚jednoho kontaktního místa‘ zemřela, pokud jde o cloud. Místo toho je multicloud realitou podnikových technologických prostředí, protože tyto organizace se snaží získat správnou kombinaci řešení a schopností, které potřebují k efektivnímu fungování.”

„Multicloud tu zůstane a podniky volí tento model kvůli výhodám, které poskytuje pro řadu různých obchodních a provozních požadavků, jako je obchodní agilita nebo přístup k nejlepším technologiím.“

Mezi hlavní zjištění studie patří:

Téměř každá cloudová cesta je multicloudová

  • 98 % dotázaných podniků využívá nebo plánuje využívat alespoň dva poskytovatele cloudové infrastruktury a 31 % využívá čtyři nebo více.
  • 96 % uvedlo, že používá nebo plánuje používat alespoň dva poskytovatele cloudových aplikací (Software-as-a-Service), přičemž 45 % využívá cloudové aplikace od pěti nebo více poskytovatelů.
  • Tato multicloudová strategie umožňuje IT oddělením vyhovět specifickým technologickým potřebám různých týmů v celé organizaci.

Datová suverenita a optimalizace nákladů pohánějí poptávku po multicloudových strategiích

  • Dvěma hlavními hnacími silami multicloudových strategií v podnicích jsou datová suverenita (41 %) a optimalizace nákladů (40 %).
  • Mezi další hnací síly multicloudových strategií patří obchodní agilita a inovace (30 %), nejlepší cloudové služby a aplikace (25 %) a obavy z “uzamčení” cloudových dodavatelů (25 %).
  • Multicloudové strategie poskytují podnikům větší kontrolu nad tím, kde a jak jsou jejich data uložena a používána, a zároveň zajišťují, že podniky mohou kontrolovat náklady na své cloudové operace tím, že upraví, které služby využívají od různých poskytovatelů.

Podnikové organizace proaktivně plánují multicloudové strategie do budoucna

  • Redundance dat (54 %) je nejočekávanějším případem budoucího použití, následuje mobilita dat (49 %) a optimalizace nákladů napříč veřejnými cloudy (42 %).
  • IT oddělení také plánují využít multicloudové strategie pro zmírnění rizik pro celé IT prostředí (40 %) a geografickou expanzi nebo globální poskytování služeb (38 %).
  • Skutečnost, že IT oddělení plánují multicloudové strategie, ukazuje, že multicloud považují za způsob, jak dosáhnout náskoku před svými technologickými potřebami, namísto pouhé taktiky reakce na krize.

 

Údaje z průzkumu použité v této zprávě shromáždila společnost 451 Research, součást S&P Global Market Intelligence, a objednala si je společnost Oracle. Globální průzkum byl proveden ve třetím čtvrtletí roku 2022 a je založen na meziodvětvovém vzorku 1 500 respondentů z podniků v Severní Americe, Evropě, Asii a Tichomoří, na Středním východě a v Latinské Americe.

Zdroj: cloudcomputing-news.net

Obrázek: rawpixel/Freepik

Související články

Leave a Comment