Alibaba Cloud upgraduje SLA pro vícezónové instance

Alibaba cloud

První velký cloudový hráč, který překročil 99.99 %!

Alibaba Cloud odhalil upgradovanou smlouvu o úrovni služeb (SLA), která nabízí zvýšený závazek 99.995 procent dostupnosti služeb rozmístěných ve více dostupných zónách v oblasti cloudu.

Míra dostupnosti 99.995 procent v cloudové oblasti je lepší než 99.99 procent nabízených konkurenty, říká Alibaba Cloud. Dostupnost 99.995 procent se rovná výpadku asi 26.5 minuty ročně. 99.9 % umožňuje 52.6 minut prostojů ročně – takže zlepšení představuje snížení přípustných prostojů na polovinu.

Stojí za zmínku, že zatímco obři cloudu obvykle pokrývají SLA 99.99 %, platí to pouze pro více instancí, které se šíří do více než jedné zóny dostupnosti. Například Microsoft Azure nabízí SLA 99.9 % pro jakýkoli virtuální počítač s jednou instancí, zatímco Amazon Web Services (AWS) nenabízí SLA pro nasazení v jediné zóně dostupnosti.

Alibaba Cloud také oznámilo, že zvýšilo dostupnost z 99.95 % na 99.975 % pro jednotlivé případy. Závazek dostupnosti 99.95 % byl poprvé nabídnut čínským cloudovým gigantem v únoru 2018.

Zjištění doby provozuschopnosti poskytovatelů cloudu může být složité kvůli různým způsobům, které poskytovatelé cloudu používají pro stanovení a hlášení výpadků. SLA navíc nemusí nutně korelovat se spolehlivostí, ale je pouze příslibem vázaným na kompenzaci. Často je třeba vzít v úvahu i nároky s technickým průkazem, což znamená, že prostoje, které zákazník nezjistil, nemusí být kompenzovány.

„Protože více IT aplikací a infrastruktur v různých průmyslových odvětvích přechází na cloudové platformy, Alibaba Cloud je zodpovědný za to, aby naši zákazníci mohli počítat s ještě vyšší úrovní dostupnosti a spolehlivosti, když podnikají v cloudu.“ – řekl Jiangwei Jiang, partner skupiny Alibaba Group a vedoucí společnosti Alibaba Cloud Intelligence Utility Products.

„Naše špičkové úrovně dostupnosti cloudů jsou kodifikovány v naší dohodě o úrovni služeb a jsou součástí našeho závazku vůči zákazníkům, že Alibaba Cloud je spolehlivým partnerem, který je vždy podpoří na každém kroku.“ Uvedl Jiangwei Jiang.

Související články

Leave a Comment