Alibaba oznamuje zahraniční cloudovou investici ve výši 1 miliardy dolarů

cloud computing concept

Ve snaze bojovat proti historickému zpomalení Alibaba odhalila investici 1 miliardy dolarů na podporu svých mezinárodních zákazníků a partnerství v oblasti cloud computingu. Investice, která bude vložena v průběhu příštích tří fiskálních let, sestává z „finančních a nefinančních pobídek, jako je financování, slevy a iniciativy go-to-market“, uvedla čínská společnost.

Kromě investice společnost také oznámila nové produkty a služby jako součást své větší strategické cestovní mapy. Patří mezi ně: Cloud Enterprise Network (CEN) 2.0, který poskytuje globální inteligentní sítě na podporu globální expanze podniků; nový produkt úložiště nazvaný ESSD Auto PL, který poskytuje služby blokového úložiště a podporuje automatické škálování během několika sekund, aby podniky mohly zvládnout náhlé nárůsty provozu; a ACK One (Alibaba Cloud Distributed Cloud Container Platform), platforma pro správu kontejnerů pro více regionů a více clusterů, která podnikům poskytuje zkušenosti se správou, doručováním a provozem.

Společnost také otevřela tři centra zákaznických služeb v Kuala Lumpur (Malajsie), Portu (Portugalsko) a Mexico City (Mexiko) v rámci svého globálního programu dodávek a služeb, který je navržen tak, aby zlepšil proces přijetí cloudu pro zákazníky.

Podle společnosti Gartner si Alibaba Cloud v roce 2021 připsala 9,5% podíl na trhu, zaostala za Microsoftem (21 %) a Amazonem (39 %), ale předstihla další giganty, jako je Google (7,1 %).

Rozhodnutí zaměřit se na cloud má pro Alibabu smysl, protože zatímco cloud computing představuje pouze 9 % jejích celkových příjmů, společnost považuje tuto oblast za kritickou pro svůj budoucí růst. Ve skutečnosti Alibaba značně investovala do mezinárodního rozšíření svého cloudu a datových center a zakládala nová datová centra na trzích, jako je Singapur a Thajsko. CNBC uvedla, že tento krok staví čínskou cloudovou společnost do přímé konkurence Amazonu.

Dále Alibaba v roce 2020 oznámila neuvěřitelnou investici ve výši 200 miliard juanů (28,26 miliardy dolarů) do své divize cloud computingu. Společnost tehdy uvedla, že prostředky půjdou do infrastruktury a technologií souvisejících s operačními systémy, servery, čipy a sítěmi.

Zdroj: rcrwireless.com

Související články

Leave a Comment