Alibaba plánuje on-premise hybridní cloudovou nabídku

Alibaba CloudBox cabinet

Čínský cloudový gigant Alibaba plánuje on-premise hybridní cloudovou nabídku.

Tato služba, podobná produktu Oracle Dedicated Region Cloud@Customer, umožní podnikům provozovat vyhrazenou cloudovou oblast v místních datových centrech zahrnujících několik zón dostupnosti a nabízet přístup k více než 50 službám z Alibaba Cloud.

V rozhovoru pro ComputerWeekly, Raymond Xiao, vedoucí mezinárodních průmyslových řešení a architektury ve společnosti Alibaba Cloud, řekl, že tato služba bude představena v pevninské Číně do konce roku, poté budou v roce 2023 následovat mezinárodní trhy.

„Je to velmi výkonné a jedinečné hybridní cloudové řešení ve srovnání s jinými velkými veřejnými cloudovými dodavateli,“ řekl Xiao a dodal, že Alibaba Cloud vypracuje s každým zákazníkem provozní model, který bude řešit komerční aspekty služby.

Vyhrazená cloudová oblast Alibaba Cloud je novou verzí CloudBoxu, místního a spravovaného zařízení Edge. CloudBox, který umožňuje nasazení pouze v jedné zóně dostupnosti a v jediném datovém centru, byl poprvé oznámen v roce 2019, ale minulý měsíc byl k dispozici pouze v jihovýchodní Asii.

Xiao řekl, že například finanční instituce a maloobchodníci nasadili CloudBox, aby splnili požadavky na okrajové výpočty, kde by chtěli využít výpočetní výkon on-premise a snížit tak zátěž analýzy velkých dat blíže místu, kde se data nacházejí.

Oracle, AWS, Azure a Google nabízejí určitou formu on-premise hardwaru, který rozšiřuje cloudové platformy do on-premise prostředí.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment