AMD si vybralo Google Cloud pro škálování pracovní zátěže návrhu čipů

Google cloud AMD

Google Cloud a AMD vytvořily technologické partnerství, ve kterém bude AMD provozovat elektronickou automatizaci návrhu (EDA) pro své pracovní zátěže v oblasti návrhu čipů na Google Cloud, čímž dále rozšíří místní možnosti datového centra AMD.

AMD také využije globální sítě, úložiště, umělou inteligenci a možnosti strojového učení Google Cloud k dalšímu vylepšení své hybridní a multicloudové strategie pro tato pracovní zatížení EDA.

Škálování, elasticita a efektivní využití zdrojů hrají zásadní roli při návrhu čipu, zejména vzhledem k tomu, že poptávka po výpočetním zpracování roste s každým pokrokem v uzlu. Aby zůstala flexibilní a snadno se škálovala, přidá AMD do své sady zdrojů zaměřených na pracovní zátěže EDA nejnovější instanci C2D virtuálního počítače Google Cloud optimalizovanou pro výpočetní výkon, poháněnou procesory AMD EPYC 3. generace. Díky využití Google Cloud AMD očekává, že bude moci spouštět více návrhů paralelně, což týmu poskytne větší flexibilitu při správě krátkodobých požadavků na výpočetní techniku, aniž by se omezilo přidělování na dlouhodobé projekty.

Sachin Gupta, GM a VP, Infrastructure, Google Cloud, řekl: „V dnešním polovodičovém prostředí odemyká rychlost, rozsah a zabezpečení cloudu tolik potřebnou flexibilitu. Jsme rádi, že můžeme poskytnout infrastrukturu potřebnou ke splnění požadavků AMD na výpočetní výkon a vybavit společnost našimi řešeními AI, aby mohla pokračovat v navrhování inovativních čipů.”

Mydung Pham, firemní viceprezident pro křemíkové konstrukční inženýrství ve společnosti AMD, řekl: „Využití instancí Google Cloud C2D poháněných procesory EPYC 3. generace pro naše komplexní pracovní zátěže EDA nesmírně pomohlo našim inženýrským a IT týmům. C2D nám umožnilo být flexibilnější a poskytlo novou cestu vysoce výkonných zdrojů, které nám umožňuje kombinovat a sladit správné výpočetní řešení pro naše komplexní pracovní postupy EDA. Jsme rádi, že můžeme spolupracovat se službou Google Cloud, abychom mohli využít jejich bohaté cloudové funkce a možnosti 3. generace EPYC.“

Prostřednictvím tohoto víceletého technologického partnerství budou Google Cloud a AMD nadále zkoumat nové možnosti a inovace, zatímco AMD bude využívat výhod, jako jsou:

  • Zvýšená flexibilita a možnost spouštět aplikace co nejefektivnějším způsobem
  • Vylepšený design a operace z aplikované umělé inteligence a nástrojů a rámců pro strojové učení Google Cloud
  • Větší transparentnost s náklady a spotřebou zdrojů
  • Větší agilita a menší uzamčení dodavatele

Zdroj: cloudcomputing-news.net

Související články

3 Thoughts to “AMD si vybralo Google Cloud pro škálování pracovní zátěže návrhu čipů”

  1. […] jsou ideální pro škálovatelné cloudové nativní úlohy,“ uvedli produktoví manažeři Google Cloud Subra Chandramouli a Jamie Kinney v příspěvku na […]

Leave a Comment