Autonomní databáze i cloudová infrastruktura

Oracle cloud free

Nové bezplatné služby umožňují vývojářům i studentům se neomezeně dlouho učit a získávat zkušenosti s tvorbou cloudových aplikací.

Společnost Oracle oznámila cloudovou nabídku Oracle Cloud Free Tier, jejíž součástí jsou rovněž bezplatné a časově neomezené služby Oracle Always Free. Organizace všech velikostí, vývojáři, studenti i pedagogové a školitelé nyní mají bezplatný přístup k plné funkcionalitě prostředí Oracle Autonomous Database a Oracle Cloud Infrastructure, ať už jde o samotné výpočetní zdroje, úložiště bloků a objektů nebo vyrovnávání zátěže. S těmito prostředky dostávají vývojáři vše potřebné pro tvorbu kompletních aplikací v prostředí Oracle Cloud.

Oznámení se uskutečnilo v San Franciscu na každoroční konferenci Oracle OpenWorld. Nově oznámené služby Oracle Always Free mají unikátní parametry. Konkurenční dodavatelé hyperškálovatelných cloudů obvykle poskytují ke svým relačním databázím roční bezplatný přístup a poté začnou vybírat poplatky. Služba Oracle Always Free Autonomous Database bude naproti tomu pro zájemce bezplatná po celou dobu jejího využívání. Součástí služby je navíc větší výpočetní výkon a úložiště, než nabízí konkurence v rámci nabídek, které jsou bezplatné pouze dočasně. Uživatelé mohou snadno upgradovat, získat více instancí, větší instance a dodatečné služby. Služby Always Free jsou k dispozici po celém světě, a to pro každého, včetně zákazníků, kteří využívají placených účtů Universal Credit a nových účtů Free Tier.

Obrázek: rawpixel.com / Freepik

Související články

Leave a Comment