AWS a Red Hat představují Amazon Red Hat OpenShift

Red Hat OpenShift on AWS

S tím, jak se posouváme dále v éře cloudových výpočtů, jeden fakt zůstává beze změny: kouzelná hůlka, která by vyřešila digitální transformaci celé organizace, neexistuje. Často se setkáváme s IT lídry, kteří v oblasti měnících se požadavků na IT správu a vývoj aplikací v kontejnerizovaném světě, očekávají striktní vedení. S cílem umožnit těmto organizacím postavit se na podnikové úrovni technologickým výzvám, které rozvíjejí jejich byznys, Red Hat spolu s AWS představil Amazon Red Hat OpenShift – novou, společně spravovanou a podporovanou podnikovou službu Kubernetes v AWS.

Amazon Red Hat OpenShift bude plně spravovaná služba, která umožní IT organizacím rychle vytvářet a nasazovat aplikace v AWS s využitím známých nástrojů a rozhraní na základě silné podnikové Kubernetes platformy od Red Hatu. Vývojáři budou moci vytvářet kontejnerizované aplikace, které se mohou nativně propojit s více než 170 integrovanými cloudovými službami poskytovanými AWS. To jim umožní dosáhnout vyšší agility a škálovatelnosti a usnadní inovace. Spojením desetiletí produkčních IT zkušeností a znalostí Red Hatu a AWS v podobě služby Amazon Red Hat OpenShift získají IT organizace možnost nasadit systémy navržené pro cloud, které si zachovají vysokou úroveň bezpečnosti, budou flexibilnější a nabídnou vyšší výkon při využití efektivního plánování nákladů.

Amazon Red Hat OpenShift nabídne zákazníkům možnost nasadit instance Red Hat OpenShift a poskytne výhody integrovaného přístupu AWS pro vytváření a správu clusterů, zobrazení v AWS Console, fakturační model na vyžádání (on-demand; hodinově) nebo jednotnou fakturu pro AWS služby a možnost kontaktovat podporu AWS.

Zákazníci v rámci Amazon Red Hat OpenShift získávají:

  • Nejkomplexnější podnikovou platformu Kubernetes na světě, která je aktuálně využívána více než 2000 zákazníky po celém světě. Volba využít služby poskytované platformou Kubernetes pro AWS je podpořena dvěma lídry ve světě cloudu a Kubernetes.
  • Rozsáhlou nativní integraci se službami v AWS. AWS nabízí robustní portfolio cloudových služeb pro výpočet, ukládání dat, sítě, databáze, analýzu dat a strojové učení, které jsou přímo přístupné v rámci Amazon Red Hat OpenShift. To usnadňuje tvorbu, správu a globální škálování dle potřeby pomocí známého ovládacího rozhraní.
  • Přímou cestu k hybridnímu cloudu skrze Red Hat OpenShift. Amazon Red Hat OpenShift poskytuje stejnou produkční platformu Kubernetes, jakou již dnes mnoho podniků využívá ve svém datacentru. To usnadňuje přesuny aplikací do veřejného cloudu poskytovaného AWS dle potřeb byznysu.

Na rozdíl od některých poskytovatelů software v našem odvětví Red Hat nevěří, že podnikové Kubernetes mohou skutečně uspět, pokud budou nasazeny na základě zastaralé virtualizační infrastruktury, nebo zakomponované do Frankensteinovy příšery v podobě různě slepených uzavřených řešení. Red Hat věří, že nativní cloudová platforma pro podniky by měla být úplně otevřená a vysoce škálovatelná díky modelu, který přijímá inovace v open source tak, aby byly bezpečné pro využití v produkci. Uvedení služby Amazon Red Hat OpenShift na trh je výsledkem dlouhodobého partnerství a spojuje podnikového lídra v open source technologiích, včetně Kubernetes, s lídrem v infrastruktuře a službách založených na veřejném cloudu. Společně Red Hat a AWS poskytuji inovativní cloudovou platformu, která je připravena na podnikové využití bez ohledu na velikost a druh technologické výzvy.

Amazon Red Hat OpenShift je aktuálně v přípravě pro předběžný přístup.

Autor: Sathish Balakrishnan, vice prezident pro oblast Hosted Platforms, Red Hat

Související články

Leave a Comment