Podíly na trhu AWS, Microsoftu a Googlu byly 32 procent, 23 procent a 12 procent. Žádná jiná společnost si nemohla nárokovat více než čtyři procenta. Po velké trojce následovaly Alibaba, Oracle a Salesforce. Pořadí tří největších poskytovatelů cloudu zůstalo stejné ve všech regionech, kromě Číny, kde převládají místní poskytovatelé. V Číně obsadily první tři místa Alibaba, Tencent, China Telecom a Huawei. Ve skutečnosti všech deset nejlepších hráčů byly čínské firmy. Ve zbytku světa se Oracle, Salesforce a IBM přetahovaly o čtvrtou pozici. Geograficky zůstaly USA největším trhem s cloudem, následované s odstupem Čínou, kterou s odstupem následovaly Japonsko, Spojené království, Německo a Indie.
„Je to jednoduše hra o rozsahu. Mezi nimi mají Amazon, Microsoft a Google nyní globální síť více než 560 provozních hyperscale datových center. Jen ve druhém čtvrtletí investovali přes 48 miliard dolarů do kapitálových výdajů, z nichž většina šla na výstavbu, vybavení a aktualizaci jejich datových center a přidružených sítí,“ řekl John Dinsdale, hlavní analytik Synergy Research Group. Dinsdale dodal, že stále existuje příležitost pro místní společnosti soutěžit na svém domácím trhu, kde se mohou zaměřit na specifické služby a prokázat konkurenční výhodu ve srovnání s průmyslovými giganty.
Začátkem tohoto týdne jiná zpráva Synergy jmenovala Severní Virginii, Peking a Dublin jako tři nejlepší hyperscale lokality.
Zdroj: datacenterdynamics.com