AWS spouští izraelskou cloudovou oblast v Tel Avivu

Tel Aviv Izrael

Společnost Amazon Web Services (AWS) oznámila spuštění regionu AWS Israel v Tel Avivu se třemi zónami dostupnosti.

„Spuštění regionu AWS v Izraeli poskytuje zákazníkům možnost vytvářet nejpokročilejší aplikace založené na cloudových technologiích a dosáhnout nejvyšší úrovně zabezpečení, dostupnosti a odolnosti,“ řekl Prasad Kalyanaraman, viceprezident Infrastructure Services ve společnosti AWS. „Strategie Izraele podporovat technologické inovace spolu s množstvím talentů vytvořila prosperující globální centrum pro podnikatele, e-government a nadnárodní podniky.“

Společnost AWS poprvé oznámila plány na izraelský cloudový region v červnu 2021 – poté, co společnost vyhrála výběrové řízení v hodnotě 1,2 miliardy dolarů na poskytování cloudových služeb izraelským vládním agenturám spolu se společností Google – a původně měla být spuštěna v první polovině roku 2023.

Google spustil svou cloudovou oblast GCP v Tel Avivu v říjnu 2022.

„Jsme nadšeni, že můžeme přivítat nový region AWS v Izraeli jako součást projektu Nimbus a blahopřejeme AWS k jeho nasazení a tvrdé práci při budování izraelského regionu,“ řekl Yali Rothenberg, generální účetní Izraele.

Rothenberg pokračoval: „Vytvoření izraelského regionu odráží dlouhodobý závazek AWS vůči Izraeli a pokračování jejich velkých investic na izraelském trhu. Vytvoření regionu nám umožní migrovat značné vládní pracovní zátěže do cloudu.“

Mezi izraelské zákazníky AWS patří Amdocs, Bank Hapoalim, Bank Leumi, Harel Insurance, ICL Group, Ituran, Migdal, Netafim, Paz, Phoenix a Tnuva.

Microsoft v zemi také vyvíjí cloudovou oblast, zatímco Oracle spustil oblast v Jeruzalémě v říjnu 2021. Alibaba údajně zvažuje expanzi do Izraele.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment