Biometrický USB flash disk s pokročilým šifrováním

Verbatim Biometrický USB flash disk s pokročilým šifrováním

VerbatimNejen uchovají, ale i umožní, aby data byla kdykoliv stále po ruce, a to i na cestách. Řeč je o USB flash discích. Zajistit však, aby uložené soubory byly stále v bezpečí, tedy bez nutnosti obávat se o jejich zneužití, pokud dojde ke ztrátě či krádeži tohoto paměťového zařízení, se díky novince od Verbatimu stalo realitou.

Společnost Verbatim, je nejen specialistou pro ukládání dat, ale také se hodně věnuje jejich zabezpečení. Nyní na trh uvedla praktický USB flash disk s označením Verbatim Fingerprint Secure USB Drive. V jednoduchosti se schovává síla, protože do klasického paměťového zařízení zabudovala čtečku prstů. Ta pomůže značně zjednodušit pokročilou autentizaci, a především zabezpečit data, ke kterým se dostanou pouze prověřené prsty.

Pokročilá biometrická technologie

Biometrický USB flash disk s pokročilým šifrovánímVerbatim Fingerprint Secure USB Drive udrží data v bezpečí nejen na cestách, ale kdekoliv. Hodí se tak nejen pro použití ve firmách (naplňuje i nařízení o GDPR), ale také v osobním životě, zkrátka všude tam, kde se to se zabezpečím dat myslím vážně. Už tak není nutné obávat se dopadů ze ztráty USB paměťového zařízení – tak jako u běžného. Verbatim Fingerprint Secure USB Drive využívá kombinaci 256bitového hardwarového šifrování AES (probíhá v reálném čase) a biometrické technologie pro kompletní zabezpečení informací.

Zařízení je miniaturních rozměrů (46 x 20 x 9 mm) a váží pouhých 12 gramů. Tělo je vyrobené z plastu a potaženo hliníkem. Tento kov mu dodává elegantní vzhled. V testech rychlosti dosahuje až 80 MB/s při čtení a 70 MB/s při zápisu. To vše s podporou USB 3.0 (samozřejmostí je zpětně kompatibilita s USB 2.0).

Odemčení a práce s diskem pracuje na jednoduchém principu. Po jeho vložení do portu USB (podporovanými operačními systémy je jak Windows, tak Mac OS X), stačí přiložit prst na plošku s integrovanou čtečkou otisku prstů a tím prokázat, že ji chce využít oprávněný uživatel. Následně automaticky dojde k odemčení a přístupu k informacím uloženým uvnitř. Nastavit lze přístup až pro pět prstů, to v praxi znamená, že až pět různých uživatelů se k datům může dostat. Samozřejmě nechybí jeden přístup navíc pro administrátora.

Závěrem, aneb zhodnocení Verbatim Fingerprint Secure USB Drive

Disk je k dispozici ve dvou kapacitách. 32GB verze stojí 1 500 Kč a 64GB 2 000 Kč. Podporuje USB Super-speed (5Gbps), hardwarové šifrování v reálném čase, a především autentifikace prostřednictvím čtečky otisku prstů z Verbatim Fingerprint Secure USB Drive dělají velmi spolehlivého pomocníka, pro šifrování a biometrickou technologií zabezpečení dat. A je jedno, zda je stále připojen k počítači, nebo nošen například společně s klíči. Vždy si tak jeho uživatel může být jistý, že data, jsou nejen jako v bavlnce, ale především nedobytná.

Související články

Leave a Comment