BT testuje Cloud-RAN v Leedsu

5G Cloud-RAN technology

Společnost BT zahájila zkoušky své technologie Cloud-RAN (C-RAN) v Leedsu ve Velké Británii.

Telco tvrdí, že testy poslouží jako důkaz pro koncepci budoucího vývoje.

C-RAN využívá cloud computing k podpoře 5G konektivity, přičemž BT v rámci projektu rozmístila několik jednotek na klíčových místech v centru města Leeds.

Tyto jednotky mohou být instalovány jako samostatné nebo mohou být instalovány do stávajícího městského mobiliáře, jako jsou sloupy veřejného osvětlení nebo CCTV, aby poskytovaly signál 5G, uvedl operátor.

Tento pilotní projekt vede BT Wholesale a využívá sítě operátorů EE a Three.

„Zavedení této nové technologie podtrhuje odhodlání společnosti BT dodávat inovativní řešení, která jsou přínosná pro obyvatele, podniky a návštěvníky, a zároveň podporují ekonomický růst v Leedsu a v širším Spojeném království,“ řekl Alex Tempest, výkonný ředitel BT Wholesale.

“Tato zkouška představuje další krok v transformaci konektivity pro budoucnost a pomůže nám lépe pochopit, jak lze sítě 5G co nejlépe dodávat, aby vyhovovaly požadavkům země.”

Australské telco Telstra nedávno provedlo své vlastní testy C-RAN a bylo úspěšné při provádění datového volání 5G pomocí cloudové architektury RAN společnosti Ericsson přes svou komerční síť.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment