Canonical spouští soukromý Edge cloud s nabídkou MicroCloud

Canonical cloud

Canonical spustil Edge cloudovou službu s otevřeným zdrojovým kódem MicroCloud navrženou pro místní škálovatelné clustery a nasazení Edge s ohledem na automatizaci.

Společnost uvedla, že MicroCloud je opakovatelný napříč vzdálenými nasazeními a lze jej spustit jediným příkazem – efektivně poskytuje fungující cloud během několika minut.

Služba obsahuje bezdrátové transakční aktualizace, které automaticky vrátí chyby zpět. Je k dispozici od malého tříuzlového až po větší 50uzlový cluster a aktualizace verzí jsou také automatické.

„Jak se data více distribuují, infrastruktura je musí následovat. Cloud computing je nyní distribuován napříč datovými centry a počítačovými zařízeními na vzdálených i blízkých okrajích. MicroCloud je na to naší odpovědí,“ řekl Cedric Gegout, viceprezident produktu Canonical.

„Zabalením známých infrastrukturních primitiv přenosným a bezobslužným způsobem poskytujeme jednodušší, normativnější cloudové prostředí, díky kterému se nulové operace v mnoha odvětvích stávají realitou.“

MicroCloud využívá „odlehčenou“ architekturu, takže jej lze použít jak na komoditním, tak na špičkovém hardwaru. Uživatelé mohou spouštět své úlohy prostřednictvím Kubernetes nebo systémových kontejnerů.

Canonical je významným poskytovatelem softwaru s otevřeným zdrojovým kódem, nejlépe známým pro své nabídky Ubuntu.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment