Cloudová herní společnost Blade žádá o bankrot, Octave Klaba uvažuje o převzetí

shadow PC

Francouzské herní cloudová společnost Blade podala návrh na bankrot.

Poskytovatel serverů 2CRSi tvrdí, že společnost dluží peníze, a mohl by využít stávající stojany společnosti Blade a zařízení prodat.

Blade tvrdí, že její služba Shadow nebude bankrotem ovlivněna. Platforma, která uživatelům za měsíční poplatek nabízí přístup ke špičkové konfiguraci herního počítače přes internet, je hostována z datových center Equinix.

Blade podal návrh na konkurz u Kalifornského soudu pro bankrot a pařížský obchodní soud zahájil nucené řízení.

„Shadow se stal obětí svého úspěchu,“ tvrdila společnost v příspěvku následujícím po bankrotu. „Za posledních pět let byly tisíce uživatelů, z nichž dvě třetiny sídlí mimo Francii, přesvědčeni, že se přihlásili k odběru naší služby. Tisíce dalších čekají na své, protože i přes prodlužující se zpoždění poptávka stále roste.“

Tento příspěvek tvrdí, že společnost „podstoupí reorganizaci, abychom se osvobodili od dluhu, který nás drží zpět, abychom mohli pokračovat ve vývoji naší špičkové technologie.“

Společnost 2CRSi, která pro společnost vytvořila vlastní servery, však říká, že může požadovat zpět svůj hardware od společnosti Blade, aby pokryla zmeškané platby.

„2CRSi má nyní kapacitu převzít servery odpovídající objednávkám zadaným v letech 2017, 2018 a 2020 v hodnotě 30,2 milionu EUR,“ uvádí se v poznámce pro akcionáře.

„Vzhledem k nedostatku elektronických součástek a konkrétněji grafických karet od konce roku 2020 existuje na trhu silná poptávka po tomto typu zařízení a 2CRSi již obdržel náznaky zájmu několika zákazníků o příslušné servery.”

„2CRSi bezodkladně zahájí reklamační řízení v souladu s právními předpisy, aby bylo možné získat zpět toto zařízení, které skupina stále vlastní. Některá z těchto zařízení musí být společnosti Blade ještě dodána z důvodu „opakovaných odkladů z iniciativy společnosti Blade.“

Blade představuje přibližně 10 procent podnikání společnosti 2CSRi. Během své krátké životnosti společnost Blade získala desítky milionů na vybudování PC platformy v cloudu, která je primárně zaměřena na hráče.

V říjnu 2019 měla společnost 65 000 předplatitelů a snížila cenu svého předplatného na základní úrovni na 14,50 USD ve snaze dosáhnout cíle jednoho milionu. „Tento hazard se nevyplatil,“ řekl analytik Omdia George Jijiashvili.

Nyní podnik hledá nové investice. Mezi zájemci je i Octave Klaba, zakladatel evropského poskytovatele cloudových služeb OVHcloud.

„Prostřednictvím [investičního fondu] Jezby Ventures učiním nabídku [Blade] na převzetí s cílem vyvinout evropskou alternativu k Office 365 / G-Suite,“ uvedl Klaba. „Doufáme, že soudce tuto nabídku přijme. Mezitím pokračujeme v práci na případu (EU a USA).“ Není jasné, zda se zajímá o herní aspekt podnikání.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment