Cloudové služby jsou uživatelům CESNET k dispozici prostřednictvím rámcových smluv OCRE

OCRE CESNET cloud

Sdružení CESNET nabízí svým uživatelům prostřednictvím rámcových smluv uzavřených na základě výsledků projektu OCRE (Open Cloud for Research Environments, https://www.ocre-project.eu) cloudové a infrastrukturní služby (IaaS, PaaS, SaaS) významných komerčních poskytovatelů za zvýhodněných podmínek. Ty byly vysoutěženy v rámci panevropského tendru sdružením GÉANT pro léta 2021-2026 s cílem zjednodušit poskytování těchto služeb organizacím v oblasti vědy, výzkumu a vzdělávání.

„Kromě jednoduchého pořízení bez nutnosti komplikovaných výběrových řízení získají uživatelé také výrazné slevy a přímý a bezpečný síťový peering prostřednictvím sítí CESNET a GÉANT,“ uvedl k přínosům nabízeného řešení Jan Gruntorád, ředitel sdružení CESNET.

Projekt OCRE je finančně podporován Evropskou komisí a je součástí strategie jednotného digitálního trhu (Europe´s Digital Single Market), respektive komisí prosazovaného celoevropského projektu EOSC (Europen Open Science Cloud, https://eosc-portal.eu/), evropského cloudu pro otevřenou vědu.

CESNET umožní připojeným organizacím čerpat uvedené služby za výhodnějších technických i ekonomických podmínek. V České republice bylo vybráno 12 oprávněných dodavatelů: AWS, CloudFerro, CloudSigma, Exoscale, IBM, Google, MS Azure, T-Systems, Oracle, Orange, Safespring a Setcor. Na každé řešení je k dispozici vždy jeden dodavatel. Koncový uživatel čerpá služby od sdružení CESNET, které je v rámci této veřejné zakázky prostředníkem mezi dodavateli a koncovými uživateli.

TZ

Obrázek: Freepik

@RadekVyskovsky

Související články

One Thought to “Cloudové služby jsou uživatelům CESNET k dispozici prostřednictvím rámcových smluv OCRE”

  1. […] post Cloudové služby jsou uživatelům CESNET k dispozici prostřednictvím rámcových smluv OCRE first appeared on CLOUD & BACKUP NETWORK […]

Leave a Comment