Data jsou tím nejdůležitějším, co zákazníci mají

Data jsou tím nejdůležitějším, co zákazníci mají
Ondřej Vlach, Partner Sales Executive at Commvault
Ondřej Vlach
Commvault Partner & Territory Sales Executive

COMMVAULT logoRozhovor Ondřeje Vlacha, zástupce společnosti COMMVAULT na Českém a Slovenském trhu a Petra Smolníka šéfredaktora AVERIA NEWS.

Jak vnímáte dnešní trh IT, cloudu, virtualizace v oblasti zálohování, obnovy a managementu dat, jako zástupce společnosti Commvault pro CZ a SK trh?

IT infrastruktura, kterou zákazníci provozují, se stává komplexnější. Kombinuje virtuální i fyzické prostředí, on-premise i cloud. Vlastní aplikace i cloudové služby. Windows, Linux i open source operační systémy, různá specifická aplikační prostředí a databáte (SAP, ORACLE, IBM DB2, PostgreSQL, MySQL, Big Data …). Data jsou tím nejdůležitějším, co zákazníci mají. Jejich správa a garantovaný přístup k nim 7×24 jsou nezbytné. Rostou požadavky na jejich zálohováni, obnovu, vysokou dostupnost, archivaci i přehlednost. Udržitelnost původních řešení ochrany dat postavených na specializaci pro jednotlivá prostředí je složitější a stává se komplikovanější. S nástupem nových cloudových i aplikačních technologií se vše stává ještě náročnější.

Jakou roli v tomto prostředí hraje Commvault?

Commvault je se svými produkty a řešeními v oblasti zálohování a managementu dat na trhu již více než 20 let. Od roku 2011 je lídrem mezi „Leaders“ v Gartner Magic Quadrant – „DataCenter Backup & Recovery“. Pozici lídra drží i v analýzách společnosti Forrester v oblasti „Data Resiliency“. Zákazníkům na celém světě poskytuje centrální management dat dnešního heterogenního a hybridního prostředí IT. Jsme pro ně nástrojem, jak to všechno zvládnout. Navíc produkty a komplexní řešení jsou postaveny na in-house vývoji po celou dobu fungovaní společnosti. Poskytujeme nativní provázanost a integritu, jednotný přístup k rozsáhlým i specifickým infrastrukturám, které jsou podpořeny množstvím certifikací a zákaznických referencí.

Commvault na českém a slovenském trhu nebyl v poslední době úplně vidět, co přinese spojení této značky a vaší osoby na lokálním trhu?

Commvault si uvědomuje svoji vedoucí pozici v této oblasti i důležitost rozvoje spolupráce s obchodními i technologickými partnery. Moje osobní dvacetiletá zkušenost z budování channelu, s partnerskými programy, s koncovými zákazníky i s provázaností celého obchodního modelu jsou součásti mé pozice Partner & Teritory Sales Executive pro Českou republiku a Slovensko.

dns logo
Distributorem řešení Commvault v ČR je společnost DNS a.s.

Mým cílem je posílit obchodní zastoupeni společnosti, spolupráci s partnery i podpořit obchodní výsledky. Obchodní příležitosti ve vazbě na požadavky zákazníků i partnerů jdou ruku v ruce s možnostmi, které dnes Commvault trhu nabízí. Jsme velmi silná společnost s pevnými základy a týmem, který má celosvětově obrovské zkušenosti a nadšení pro to, co dělá. Ve spolupráci s kolegy, i toto lokálnímu trhu přináším.

S čím novým Commvault přichází?

Společnost sama dnes prochází významnými změnami se zaměřením na zjednodušení a prokázaní svého vedoucího postavení. Novinky jsou spojeny s výrazným zjednodušením licencování, obchodních procesů i s novým partnerským programem. Současně se zaměřujeme na další technologický rozvoj a inovace ve vazbě na rozšiřující se požadavky zákazníků i měnící se IT prostředí. Nasazení našich technologii do prostředí u zákazníku je pak velmi rychlé a jednoduché. Adresujeme potřeby Enterprise, Midrange i SMB ve všech segmentech trhu.

Obrázek: macrovector / Freepik

Související články

Leave a Comment