Digital Realty spouští síťovou a orchestrační platformu

Digital Realty

Společnost Digital Realty spustila platformu pro orchestraci konektivity, která má zákazníkům usnadnit spojení podnikových sítí napříč různými infrastrukturami.

ServiceFabric Connect je popisována jako otevřené „fabric-of-fabrics“, které zákazníkům usnadňuje vytváření hybridních architektur. Je k dispozici na 61 místech na 32 trzích v Severní Americe, Evropě a Asii a v budoucnu bude rozšířena na další.

Oznámení přichází současně s tím, že další operátoři, jako je Equinix, také vyvíjejí úsilí, aby poskytovali jednodušší možnosti služby typu point-and-click založené na automatizaci sítě.

Snaha společnosti Digital Realty je součástí velkého schématu pod značkou ServiceFabric, která následuje po manifestu zveřejněném v roce 2021. Hlavní myšlenkou za tím je umožnit lépe propojené a na data orientované podniky překonáním toho, co Digital nazývá „datová gravitace“, trend, kdy užitečná data uvíznou v silech, kde je nelze efektivně využít.

Digital říká, že odpovědí musí být „spolupracující“ plán zahrnující více partnerů, abychom se vyhnuli proprietárním přístupům, které vedly k těmto datovým silům. Obří kolokační datové centrum REIT proto slibuje „největší otevřené vlákno vláken spojující datová centra“.

ServiceFabric Connect, první část dlouhodobého plánu, byla vyvinuta interně společností Digital Realty, ale spojuje služby síťového a cloudového připojení z více zdrojů, včetně digitálních partnerů, takže teoreticky by nemělo být příliš mnoho instalačních prací pro tvůrce sítě, aby dosáhl komplexních služeb pro zákazníky.

Myšlenka pochází z roku 2016, kdy společnost Digital, která nedávno koupila více síťově orientovaného poskytovatele Telx, oznámila výměnu služeb, síťových služeb, která má konkurovat stávajícím nabídkám společnosti Equinix v tomto prostoru.

Tato nabídka se silně opírala o dohodu s poskytovatelem multi-cloudového připojení Megaport, partnerem, který je stále na palubě aktuálního vývoje projektu sítě DR.

„Od zahájení našeho strategického partnerství v roce 2016 jsme hrdí na to, že podporujeme Digital Realty cloudovou konektivitou na vyžádání, která je v souladu s naší sdílenou vizí posílení podniků rychlým a bezpečným propojením v globálním měřítku,“ říká Vincent English, generální ředitel společnosti Megaport. “Jsme nadšeni, že můžeme podpořit vývoj propojovacích služeb společnosti Digital Realty oznámením ServiceFabric Connect. Jako první integrovaný ekosystémový partner ServiceFabric Connect jsme plně odhodláni pokračovat v inovacích s Digital Realty, abychom zákazníkům mohli poskytovat bezproblémové propojení na vyžádání.“

Poskytovatel sítě Zayo je také na palubě a generální ředitel Steve Smith to komentuje: “Loni v červenci jsme oznámili roli Zayo při podpoře produktu nové generace Digital Realty, PlatformDIGITAL. Dnes podnikáme další velký krok společně s představením ServiceFabric. Connect, přináší globální, bezpečné propojení na trh. Těšíme se na naše pokračující partnerství s Digital Realty a naše společné úsilí umožnit zákazníkům bezpečně urychlit jejich digitální transformaci a globální expanzi.”

CTO Chris Sharp z Digital Realty zdůraznil, že přidal další přísliby v boji proti hrozivé hrozbě datové gravitace: „Dnes demonstrujeme významný pokrok proti našemu průmyslovému manifestu a znovu opakujeme, že je potřeba odstranit staré překážky v odvětví propojení a řešit datovou gravitaci. Budeme průmyslovým stewardem, který bude prosazovat tento posun, a společně se můžeme postavit datové gravitaci přímo a vybudovat novou éru otevřených, bezpečných a dynamických propojených datových komunit po celém světě.”

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment