Fujitsu představilo flexibilní cloud a virtuální realitu pro profesionály

Fujitsu Day 2018

Nový obchodní model flexibilního cloudu, který šetří firemní náklady, nebo virtuální realita pro profesionální využití v průmyslu. To byla hlavní lákadla výroční konference Fujitsu Day 2018, která se konala 31. května v Kongresovém centru Praha. Kromě zmíněných technologií viděly víc než tři stovky IT odborníků nejnovější vychytávky z japonských i evropských laboratoří Fujitsu, ale i partnerství a úspěšné projekty, které se realizují v České republice.

Úspěch se vytváří společně

S hlavním mottem konference, Co-creation for Sucess (spoluvytváření úspěchu), korespondoval klíčový dopolední příspěvek, který přednesl Alex Bazin, viceprezident Fujitsu pro divizi pokročilých technologií. Alex vede tým zodpovědný za vytváření digitálních řešení založených na IoT, umělé inteligenci, blockchainu a robotice a ve své prezentaci vysvětlil, jak vzniká přidaná hodnota z tzv. suchých dat.

Další řečník, obchodní ředitel Fujitsu pro Českou republiku Petr Sobotka, představil systém flexibilního poskytování kapacity a výkonu jako služby ve zcela novém cloudovém řešení Fujitsu. Během dopoledne vystoupil ještě Martin Fanta ze společnosti Zentiva, který popsal, jak se IT tohoto farmaceutického giganta přesunulo s pomocí řešení Fujitsu z Francie do České republiky.

Virtuální realita a drony versus kalašnikov

V odpoledních workshopech se mimo jiné řešila témata mission-critical serverových architektur, infrastruktury pro zjednodušené zálohování dat a integrace virtuální reality. Do světa VR mohli návštěvníci vstoupit i osobně přímo ve foyer Kongresového centra, a to díky virtuální prezentaci velkoformátové fotografie Prahy pořízené ze Staroměstské věže a zpracované s použitím pracovní stanice Fujitsu.

Na závěr dne pak účastníky čekala prezentace, při které se rozhodně nedalo usnout. Lumír Němec, bezpečnostní expert, bývalý policista a velitel elitní jednotky SOG (Útvar speciálních operací vojenské policie) barvitě popsal své zkušenosti s nasazením pokročilých IT technologií na bojištích v Iráku a Afghánistánu a vysvětlil, že s rostoucí úrovní technologií bude vždy nejdůležitějším (a zároveň nejslabším) článkem člověk.

Související články

Leave a Comment