Gartner: Veeam je lídrem v oblasti zálohování a obnovy

Cloud and backup

Zařazení do některého z magických kvadrantů analytické firmy Gartner je všeobecně vnímáno jako důkaz kvality technologií oceněné značky. Dosáhnout této pocty není vůbec jednoduché a podle konkrétního kvadrantu – od vyzyvatele až po vizionáře – musí kandidáti projít velmi přísným sítem.

peter-mckayPeter McKay, Co-CEO and President, Veeam Software.

Z pohledu ustálené tržní pozice je důležité zařazení mezi lídry, tedy mezi společnosti, které poskytují vyspělé služby odpovídající aktuálním potřebám uživatelů a mají jasnou vizi pro udržení své vůdčí role i pro další rozvoj. Potenciální zákazník si tak při výběru lídra může být jistý, že investuje do produktu nebo služby s vysokou mírou ochrany investic včetně jistoty dalšího vývoje.

Jedním z magických kvadrantů důležitým pro dnešní on-line svět je Magic Quadrant for Data Center Backup and Recovery Software. Tedy kvadrant zaměřený na zálohovací a obnovovací software v prostředí velkých firem i největších podniků, které potřebují zajistit dostupnost svých systémů provozovaných obvykle v datových centrech. Dopad tohoto kvadrantu je přitom mnohem širší, například kvalitní zálohování s jistotou rychlé a správné obnovy je jedním ze zásadních opatření i v boji s kybernetickými hrozbami včetně ransomware.

Podle nejnovější zprávy s názvem „2017 Magic Quadrant for Data Center Backup and Recovery Software“ je lídrem v oblasti zálohování a obnovy společnost Veeam, která tak úspěšně obhájila svoji vůdčí pozici z loňského hodnocení. Významným způsobem se na potvrzení pozice lídra v celém odvětví podílely jak tržní úspěchy společnosti Veeam, například předstihnutí firmy Commvault, tak i další posílení vizí pro budoucí rozvoj a schopnosti je naplňovat.

Díky rozsáhlým a snadno použitelným možnostem pro zálohování i obnovu v provozních prostředích založených na technologiích VMware a Hyper-V je Veeam bezesporu jednou z nejrychleji se rozvíjejících společností v tomto segmentu trhu. Aktuálně dosahuje Veeam takřka 30procentního meziročního nárůstu a má přes 250 tisíc zákazníků z celého světa. Mimochodem, z pohledu výnosů roste Veeam o více než 10 procent již 36 čtvrtletí v řadě. Zastaralé zálohovací technologie, jejichž dodavatelé buď nerostou vůbec nebo jen v jednotkách procent, tak nepředstavují pro řešení značky Veeam konkurenci. A nic nenasvědčuje tomu, že by mohlo dojít k nějaké zásadní změně.

Získaná ocenění i hospodářské výsledky jednoznačně ukazují, že ve Veeam dělá vše pro to, aby zákazníkům nabízel inovativní řešení, se kterými je může podpořit v jejich podnikatelském úsilí.

-LiM

Související články