Gcore spouští cluster AI Cloud ve Walesu

Gcore AI Cloud cluster

Poskytovatel cloudu a Edge Gcore spustil AI Cloud cluster v Newportu ve Walesu.

Toto je třetí takové nasazení společnosti Gcore, protože v Nizozemsku a Lucembursku vytvořilo AI Cloud Point of Prezence (PoP).

Cluster byl postaven s Graphcore Intelligence Processing Units (IPU), procesorem navrženým pro výpočetní paralelismus a velkou šířku pásma paměti, díky čemuž jsou užitečné pro strojové učení a aplikace AI.

Cluster Gcore AI se skládá z Graphcore Bow-Pods, IPU-Pods a Bow-vPods. Během testování výkonu byl Bow Pod16 schopen trénovat EfficientNET-B4 za méně než 14 hodin, zatímco nejnovější technologii GPU to trvalo 70,5 hodiny. Došlo také k 10x vyššímu výkonu při zpracování Dynamic Temporal Graph Networks. Celková výkonnost těchto AI clusterů nebyla sdílena.

Seva Vayner, ředitelka Edge cloud stream ve společnosti Gcore, uvedla: „Otevření AI Cloud clusteru společnosti Gcore v Newportu ve spolupráci s Graphcore je důležitým krokem k vybudování jedné z prvních evropských infrastruktur AI. Tento krok umožní podnikům všech velikostí integrovat inovace a snadný přístup k nejmodernějším technologiím umělé inteligence.“

Zatímco je Gcore pouze třetím takovým AI Cloud clusterem, má PoP ve více než 140 regionech a více než 20 cloudových umístěních. Společnost byla založena v roce 2014, své CDN a hostingové služby poprvé spustila v roce 2016.

Několik cloudových společností již má nebo právě vyvíjí nabídky AI, včetně australských Firmus, AWS, Oracle a Lamda Labs, které získaly 44 milionů dolarů na vybudování vlastního AI cloudu. Všechna uvedená řešení budou řešení AI založená na GPU.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment