Google otevřel cloud region v Hongkongu

Hong Kong

Společnost Google tento týden otevřela v Hongkongu svou šestou cloudovou oblast v Asii a Tichomoří (APAC) a slíbila rychlejší přístup podnikům jak v Hongkongu, tak v sousedních zemích v jihovýchodní Asii. Region byl slibován od listopadu roku 2017.

Otevření oznámil Kirill Tropin, manažer v Google Cloud v příspěvku na blogu: “Náš region Hongkong je oficiálně otevřený pro podnikání. Tento nový region – náš osmnáctý celkově – poskytne místním i velkým nadnárodním společnostem, které podnikají v Hongkongu a jihovýchodní Asii, rychlejší přístup k jejich datům a aplikacím.”

Vysoká dostupnost
Oblast Hongkong GCP je označována jako “asia-east2” a má tři zóny dostupnosti umožňující zákazníkům distribuovat své pracovní zatížení a úložiště pro vyšší úroveň dostupnosti.

Tropin poznamenal, že služba Google Cloud v posledních 18 měsících rozšířila počet oblastí Google Cloud Platform (GCP) v APAC o tři až šest. Podle něj mohou aplikace v novém regionu zlepšit latenci pro koncové uživatele v Hongkongu až o 14 ms, zatímco zákazníci ve Vietnamu a na Filipínách budou také mít prospěch z 25 až 30 procent zlepšení latence.

Stejně jako ostatní top poskytovatelé cloudů společnost Google neustále rozšiřuje svou přítomnost a posiluje stávající zařízení v asijském Pacifiku. V srpnu gigant oznámil, že v Singapuru buduje své třetí datové centrum v rámci svých plánů na zvýšení kapacity pro uspokojení rostoucí poptávky po službách v regionu.

Ve stejném blogu nabídl Tropin další informace o nadcházejícím regionu GCP v Indonésii, který byl poprvé zmíněn minulý měsíc. Indonéský region GCP bude v Jakartě a bude zahájen v roce 2020, řekl. Tropin řekl, že oblast Jakarty bude navržena pro vysokou dostupnost se třemi zónami.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment