Hive získává 13 milionů dolarů na decentralizovaný cloud

cloud computing decentralizovaný

Startup v oblasti cloud computingu Hive dokončil kolo financování série A s 13 miliony dolarů.

Společnost Hive plánuje použít finanční prostředky k podpoře svých plánů na decentralizovaný cloud s využitím agregace nevyužitého úložiště jednotlivých zařízení a výpočetní techniky.

Kolo financování vedla SC Ventures, riziková pobočka Standard Chartered, a připojili se k němu účastníci včetně OneRagtime a dalších soukromých podporovatelů.

Plány Hive pro „The Right Cloud“ doufají, že pomohou podnikům efektivněji plánovat výdaje spojené s cloudem, zlepší autonomii serverů a sníží spotřebu energie rozložením pracovní zátěže na více samostatných zařízení.

„Mohla by to být jedna z těchto velkých sázek, která by mohla skutečně fungovat, a pokud to funguje, investoři chtějí být její součástí,“ řekl Fortune zakladatel Hive David Gurlé. „Efektivita, kterou jsme získali, schopnost upcyklace, kterou jsme měli, a odpad, který jsme snížili z 10 miliard potenciálně dostupných počítačů po celém světě, jsou příliš přesvědčivé na to, abychom je ignorovali.“

Hive popsal svůj cíl jako „přeměnit 70 procent světové nevyužité kapacity zařízení na globální superpočítač“.

Zákazníci Hive (aka ‘Hivers’) ukládají na ‘hiveDisk’ a zase přispívají částí nevyužité kapacity do sítě Hive, čímž snižují náklady na předplatné. Za posledních šest měsíců se připojilo 25 000 uživatelů ze 147 zemí. Podle Hive to znamená, že další zákazníci mohou využít extra výpočetní kapacitu pro pracovní zátěže včetně GenAI a 3D modelování.

„Cloudová technologie otevřela obzory inovací, ale přichází také s výzvami, pokud jde o náklady, bezpečnost, soukromí dat a dopad na životní prostředí, umocněný rostoucí poptávkou po výpočetních zdrojích, zejména pro umělou inteligenci,“ řekla Stéphanie Hospital, zakladatelka & CEO ve společnosti OneRagtime.

„Hive se svým průkopnickým přístupem k distribuovanému cloudu dělá cloudový přístup bezpečnější, dostupnější a efektivnější pro každého a umožňuje sdílení zdrojů výpočetního výkonu. OneRagtime jako první investor a věřící je obzvláště nadšený z podpory vize a týmu Hive.“

Hive sídlí v Ženevě ve Švýcarsku. Společnost zahájila kolo počátečního financování, vedené společnostmi Global Ventures a OneRagtime, v roce 2022 a získala 7 milionů EUR.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment