IBM oddělí byznys v oblasti IT služeb a zaměří se na cloud

Arvind Krishna

IBM rozděluje své podnikání v oblasti IT služeb na novou společnost. Generální ředitel Arvind Krishna říká, že to umožní jeho cloudovému a AI podnikání expandovat.

Ze starších služeb se stane dosud nepojmenovaná veřejná společnost s tržbami kolem 19 miliard dolarů, která se bude zabývat podnikovým IT. Zbytek IBM bude pokračovat v podnikání zaměřeném na cloudové IT (včetně hybridního cloudu), které je mimo zákazníka. To bude založeno na OpenShiftu, části podnikání Red Hat, které IBM získala za 34 miliard dolarů v roce 2019. Zbývající hardware byznys společnosti IBM zůstane hlavní společnosti.

IBM ve své tiskové zprávě uvádí, že vyčlenění by mělo být dokončeno do konce roku 2021, do té doby bude mít společnost poskytující služby, nyní označovaná jako NewCo, nový název.

IBM se původně pokoušela být jednotným kontaktním místem pro IT a technologie a hromadila mnoho divizí. V 90. letech se rozvětvila na služby pod vedením generálního ředitele Lou Gerstnera. Za posledních 20 let společnost vyčlenila různé divize, včetně tiskáren, sítí a počítačů. Nyní mají odejít IT služby, které poskytují tržby ve výši 19 miliard dolarů, což je zhruba čtvrtina tržeb společnosti IBM. To umožní Arvindu Krishnovi soustředit se na růst zbývající části IBM v rychle rostoucím cloudovém sektoru, kde IBM v současné době zaostává za Amazonem a Microsoftem.

Rival HPE byl v podnikání v oblasti služeb později, koupil EDS v roce 2008, ale rostl rychleji. V roce 2016 společnost HPE rozdělila své podnikání v oblasti služeb a spojila je se stávající společností poskytující služby CSC, aby vytvořila společnost poskytující služby ve výši 26 miliard dolarů, nakonec pojmenovanou DXC.

„IBM se zaměřuje na příležitost hybridního cloudu v hodnotě 1 trilionu dolarů,“ uvedl Krishna ve zprávě. „Potřeby zákazníků pro nákup aplikačních a infrastrukturních služeb se liší, zatímco přijetí naší hybridní cloudové platformy se zrychluje. Nyní je ten správný čas na vytvoření dvou předních společností na trhu zaměřených na to, co umí nejlépe. IBM se zaměří na svou otevřenou hybridní cloudovou platformu a schopnosti AI. NewCo bude mít větší agilitu při navrhování, provozování a modernizaci infrastruktury nejdůležitějších světových organizací. Obě společnosti budou na vylepšené trajektorii růstu s větší schopností partnerství a zachycování nových příležitostí – vytváření hodnoty pro klienty a akcionáře. “

Předchozí generální ředitel IBM Ginni Rometty, nyní výkonný předseda, řekl: “Umístili jsme IBM do nové éry hybridního cloudu. Naše víceletá transformace vytvořila základ pro otevřenou hybridní cloudovou platformu, kterou jsme poté zrychlili akvizicí Red Hat . “

NewCo začne s více než 4600 klienty ve 115 zemích, včetně více než 75 procent z žebříčku Fortune 100. IBM tvrdí, že díky tomu je dvakrát větší než jeho nejbližší konkurent.

Ze dvou nezávislých společností se IBM zaměří na „cesty digitální transformace“, což bude příležitost za 1 trilion dolarů, a NewCo bude pracovat na „modernizaci infrastruktury“, což je podle Krišny a Romettyho trh s tržbami 500 miliard dolarů.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment