Intel a Google Cloud společně uvádějí akcelerační čip datového centra

Intel Google Cloud data center accelerator chip

Intel a Google Cloud uvedly na trh společně navržený čip pro zlepšení výkonu datového centra.

Čip E2000, kódově nazvaný Mount Evans, je jednotka pro zpracování infrastruktury (IPU), která přebírá úlohy síťového zpracování a ponechává CPU, aby se staral o výpočetní techniku. Převzetím šifrování také přidává vrstvu zabezpečení mezi různými zákazníky využívajícími cloudovou službu.

Čip IPU byl vyvinut ve spolupráci se společností Google, ale Intel jej může volně prodávat dalším zákazníkům.

Google jej zabudoval do nové nabídky virtuálních strojů s názvem C3 VM, poháněných procesory Intel Xeon čtvrté generace.

Oznámení Intelu popsalo E2000 jako „významný milník v poskytování end-to-end programovatelné platformy“ s tvrzením, že jeho architektura umožňuje strojům C3 běžet o 20 procent rychleji než předchůdci C2.

Oznámení propůjčuje důvěryhodnost přesunům pro jednotky pro zpracování infrastruktury (IPU), někdy označované jako DPU, což je vývoj síťových čipů nad rámec tradičních inteligentních NIC (řadiče síťového rozhraní).

„Jsme potěšeni, že jsme společně navrhli první procesorovou jednotku infrastruktury ASIC se službou Google Cloud,“ řekl Nick McKeown, generální ředitel skupiny Intel Network and Edge.

„Hardwarová architektura System on a Chip představená ve virtuálních počítačích C3 může umožnit lepší zabezpečení, izolaci a výkon,“ uvedl blog Google Cloud o strojích C3. “V budoucnu nám tato účelová architektura také umožní nabízet bohatší produktové portfolio, jako je podpora nativních bare-metalových instancí.”

Nová architektura mimo jiné umožňuje ukládání bloků oddělením velikosti výpočetní instance od výkonu úložiště. To poskytuje vyšší IO výkon na virtuální CPU.

IPU také poskytuje virtuálním počítačům C3 síť s nízkou latencí 200 Gb/s, šifrovanou rychlostí linky pomocí open-source protokolu PSP.

Google říká, že z dlouhodobého hlediska jeho IPU a dříve oznámené TPU umožní, aby se infrastruktura stala autonomnější.

„S exponenciálním nárůstem složitosti cloudové infrastruktury se musíme jako průmysl obrátit na automatizaci, abychom tyto platformy efektivně řídili ve velkém měřítku,“ uvádí blog Google. „Společně s Infrastructure as Code, vlastní čipy jako Titan, TPU a IPU dláždí cestu pro ne tak vzdálenou budoucnost, kde budeme automatizovat více než polovinu všech rozhodnutí o infrastruktuře a dynamicky konfigurovat systémy v závislosti na využití vzorů.”

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment