Itálie zadá do roku 2022 výběrové řízení na Cloud Hub za 1 miliardu dolarů

Cloud Hub Italy

Itálie plánuje do konce příštího roku zadat výběrové řízení na projekt cloudového centra v hodnotě 1 miliardy dolarů. Telecom Italia usiluje o předložení společné nabídky s Leonardem, státním věřitelem CDP (Cassa Depositi e Prestiti) a státní IT společností Sogei.

Ministr pro inovace Vittorio Colao během prezentace řekl, že vláda plánuje zadat výběrové řízení na vytvoření „národního strategického centra, které bude realizovat celorepublikový cloudový projekt.“

Podle agentury Reuters Řím vyčlenil 900 milionů eur (1,07 miliardy dolarů) na národní projekt cloudového centra ve svém národním plánu obnovy zaslaném do Bruselu v dubnu, aby získal přístup k fondům EU.

Cloud hub je součástí celounijní iniciativy, jejímž cílem je zajistit, aby byla Unie méně závislá na velkých amerických technologických společnostech v oblasti cloudových služeb, a také zvýšit zabezpečení uložených dat veřejné správy.

Výběrové řízení na centrum bude zveřejněno do konce letošního roku, přičemž se očekává, že migrace údajů veřejné správy bude dokončena do konce roku 2025, řekl Colao s tím, že očekává, že vyjádření o zájmu budou předložena v následujících týdnech.

“Jsem si jistý, že do konce měsíce obdržíme nějaké vyjádření o zájmu,” řekl. “Technologická nezávislost Evropy je důležitá, protože umožňuje bloku vyjednávat [se zahraničními partnery] za rovnocenných podmínek.”

Telecom Italia (TIM) má údajně zájem předložit k projektu společnou nabídku.

Podle agentury Reuters generální ředitel TIM Luigi Gubitosi uvedl, že společnost by měla zájem společně s obrannou skupinou Leonardo, státním věřitelem CDP a státní IT firmou Sogei. Společný návrh bude hotový do konce tohoto měsíce a čtyři partneři pravděpodobně vytvoří novou společnost, která bude na projektu pracovat.

„Ministr nebude zklamaný … předložíme nabídku a věřím, že požadavky splní,“ řekl Gubitosi novinářům během výroční obchodní konference v Cernobbiu u jezera Como. “Organizátorem iniciativy je CDP a spolupracujeme také s Leonardem a Sogeiem. Jsme kvalifikovaná skupina italských společností, které se pokusí dát odpověď na potřeby země.”

Američtí cloudoví giganti, jako jsou Google, Microsoft a AWS, by mohli poskytnout národnímu cloudovému centru svou technologii, pokud bude licencována společnostem, které se účastní projektu centra, uvedli úředníci.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment