JetBrains přináší nástroj pro vzdálený cloudový vývoj v IDE

JetBrains IntelliJ IDEA

Společnost JetBrains spustila své řešení pro vzdálený vývoj v cloudu a na jakémkoli jiném serveru. Uživatelé IntelliJ IDEA a dalších vývojových prostředí budou moci vzdáleně využívat plně vybavená a okamžitě dostupná vývojová prostředí v cloudu nebo na soukromém serveru.

Tato nová služba poskytuje známé desktopové vývojové prostředí a zároveň přesouvá veškerou větší zátěž na vzdálený server. Pro tyto vzdálené instance lze předem nastavit čas spuštění tak, aby vývojáři mohli začít ihned programovat, aniž by museli trávit čas konfigurací prostředí, zabývat se nastavením systému správy verzí apod. Služba je založena na hybridní technologii, která zajišťuje rychlé a asynchronní prostředí a zároveň poskytuje plnou funkční paritu s lokálními vývojovými prostředími, včetně pluginů a rozšíření třetích stran. Tato funkce vzdáleného vývoje je k dispozici pro všechna vývojová prostředí založená na IntelliJ platformě.

JetBrains Space doplňuje tuto funkci vzdáleného vývoje řadou funkcí zefektivňujících práci vývojářských týmů. JetBrains Space je platforma typu „vše v jednom“, která pokrývá Git hosting, CI/CD, úložiště repozitářů, chat, správu dokumentů a řízení projektů. Space usnadňuje práci vývojářům a umožňuje jim soustředit se na úkoly. Minimalizuje totiž rozptylování a přecházení mezi různými kontexty. Ke službě Space se dosud připojilo více než 53 000 společností z nejrůznějších odvětví. Společnost JetBrains již dříve představila nativní integraci mezi službou Space a vývojovými prostředími založenými na IntelliJ platformě, která vývojářům umožňuje revizi kódu a přijímání úprav přímo z jejich vývojového prostředí.

Uživatelé služby Space nyní mohou vývojová prostředí spustit jediným kliknutím, přičemž o jejich řízení se kompletně stará právě Space. Tento model umožňuje týmům udržovat reprodukovatelná vývojová prostředí popsaná v kódu, spravovat je a spouštět centrálně ze služby Space. Společnost JetBrains také pracuje na jejich zpřístupnění prostřednictvím dodavatelů třetích stran.

„Díky našemu řešení pro vzdálený vývoj mohou nyní vývojáři získat prostředí připravené k použití přímo z vlastního úložiště,“ řekl Kirill Skrygan, vedoucí oddělení vzdáleného vývoje ve společnosti JetBrains. „Naším cílem je poskytnout vývojářům bezproblémové programování bez ohledu na to, jaký hardware používají a kde se nacházejí. Nemusí nastavovat místní vývojové prostředí a čekat, než se inicializuje jejich projekt, a hlavně nejsou omezeni výkonem vlastního počítače.“

TZ

@RadekVyskovsky

Související články

One Thought to “JetBrains přináší nástroj pro vzdálený cloudový vývoj v IDE”

  1. […] stran pro problémy pomocí zásuvných modulů Integrated Developer Environment (IDE) pro JetBrains, VSCode a VIM. Vytvářejte kompletní softwarové kusovníky (SBOM), abyste zajistili […]

Leave a Comment