Microsoft otevírá datová centra Azure Cloud v Jihoafrické republice

Microsoft Azure

Společnost Microsoft otevřela dvě nová datová centra v Kapském Městě a v Johannesburgu, které poskytnou Jižní Africe rychlejší přístup k Azure Cloudu.

Obě datová centra budou pro Microsoft první v Africe. Společnost následuje společnost Huawei, kterázpřístupnila cloudovou službu v Johannesburgu o den dříve.

Společnost předtím slíbila, že datová centra budou online do konce roku 2018, ale nedokázala tento cíl splnit a neuvedla důvod tohoto zpoždění.

Azure Cloud je nyní k dispozici, ale obyvatelé Kapského Města a Johannesburgu budou muset chvíli počkat, než budou v této oblasti připraveny další aplikace společnosti Microsoft.

Služba Office 365, řešení založené na technologii cloud bude k dispozici do třetího čtvrtletí roku 2019 a aplikace pro cloud computing Dynamics 365 ve čtvrtém čtvrtletí.

Mluvčí společnosti Azure Networking, Yousef Khalidi, řekl: “Dostupnost cloudových služeb společnosti Microsoft dodávaných z Afriky bude znamenat, že místní společnosti se mohou spolehlivě přesunout do cloudu a splnit požadavky na splnění požadavků.”

Mít místní datové centrum by jistě vyhovovalo potřebám společností a agentur, které chtějí uchovávat své údaje v rámci hranic země.

Již africká banka NedBank uzavřela smlouvu s firmou Azure, společnost Microsoft uvedla v blogu, že služba “poskytuje technologie, které pomáhají společnosti Nedbank zvýšit soukromí a bezpečnost dat, což jsou hlavní zájmy jejich zákazníků, regulátorů a investorů”.

Podobně eThekwini Water, jednotka obce eThekwini v Durbanu v Jižní Africe, zodpovědná za poskytování vodních a sanitárních služeb pro více než 3,5 milionu obyvatel, souhlasila s tím, že bude používat aplikace Azure pro podávání zpráv a monitorování.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment