Nová služba VMware Cloud Universal nabízí flexibilní model předplatného pro účely multicloudu

VMware Cloud Universal

VMware Cloud je distribuovaná multicloudová platforma, která umožňuje urychlit modernizaci aplikací v datovém centru, v koncových lokalitách a v libovolném cloudu. Přináší výrazné výhody jak vývojářům, tak správcům IT, kteří jsou mnohdy nuceni ke kompromisům. VMware Cloud zvyšuje produktivitu vývojářů tím, že jim umožňuje budovat aplikace a nasazovat je v libovolném cloudu. Platforma umožňuje podnikovému IT modernizovat infrastrukturu a provozovat ji ekonomičtěji a s menšími riziky. Spolu s představením VMware Cloud přichází VMware s dalšími souvisejícími novinkami. Patří mezi ně:

  • VMware Cloud Universal: flexibilní předplatné, které zjednodušuje pořízení a spotřebu multicloudové infrastruktury VMware a služeb pro její správu.
  • VMware Cloud Console: prostředí pro jednotné monitorování a správu cloudové infrastruktury VMware bez ohledu na to, kde je umístěná.
  • VMware App Navigator: nová nabídka pro vyhodnocování a stanovování priorit transformace aplikací podle jejich užitku v kontextu celého aplikačního prostředí.

Modulární multicloudové služby pro všechny aplikace a pro všechna prostředí

Iniciativy zaměřené na aplikace vedou k lepším obchodním výsledkům, zlepšují zákaznickou zkušenost, podporují rozvoj inovativních digitálních služeb a umožňují práci odkudkoli. Firmy, které společnost VMware oslovila ve svém průzkumu, uvádí, že 90 % takových iniciativ se týká modernizace a 80 % dnes nasazuje aplikace distribuovaně v datovém centru, cloudu a koncových lokalitách.

VMware Cloud je platforma pro lokální i cloudové prostředí s jednotným zabezpečením a řízením provozu, podporuje tradiční i moderní aplikace, nabízí připojení ke všem nativním cloudovým službám a splňuje požadavky vývojářů i správců IT. Zákazníkům přináší jednoduchost jediného provozního modelu pro celý multicloud a přenositelnost, která odstraňuje problém hranic mezi jednotlivými cloudy. Zákazníci získávají podstatné výhody včetně zvýšení produktivity vývojářů až o 80 % s využitím aplikačních služeb VMware Tanzu, snížení provozních nákladů o 59 % a urychlení migrace do cloudu o 46 %.

VMware Cloud umožňuje zákazníkům nasazovat aplikace na platformě VMware Cloud Foundation běžící v cloudu Amazon Web Services (AWS), Azure, Google Cloud, IBM Cloud, nebo Oracle Cloud, na platformě VMware Cloud on Dell EMC a v cloudových prostředích poskytovaných stovkami ověřených partnerů v rámci programu VMware Cloud Verified. Tržiště VMware Marketplace zákazníkům zpřístupňuje tisíce ověřených vývojářských řešení od třetích stran nebo poskytovaných jako open source. Zákazníci VMware Cloud mohou také využívat nativní veřejné cloudy a poskytovat vývojářům přístup k veškerým nativně cloudovým službám.

Větší hospodárnost, jednodušší provoz a rychlejší modernizace aplikací

Nová předplatní služba VMware Cloud Universal poskytuje zákazníkům větší flexibilitu a lepší přenositelnost. Mohou tedy zavádět cloud tempem, jaké jim vyhovuje, a využívat výhody jednotného provozního modelu ve všech cloudech. VMware Cloud Universal je ideální volbou pro zákazníky, kteří zvolí hybridní cloudovou architekturu, kteří mají prodloužený nebo variabilní harmonogram migrace do cloudu, kteří mají vysoce náročné požadavky na cloud nebo chtějí financovat lokální infrastrukturu v modelu OPEX. U služby VMware Cloud Universal si zákazníci nakupují kredity pro multicloudovou infrastrukturu VMware a její správu a uplatňují je u lokálních implementací VMware Cloud Foundation, cloudu VMware na AWS nebo cloudu VMware na Dell EMC.

K ovládání nové služby slouží rozhraní VMware Cloud Console, které poskytuje ucelený přehled a kontrolu nad celou infrastrukturou VMware Cloud v lokálních, cloudových a koncových lokalitách. Cloud Console je integrovaný portál, kde zákazníci mohou alokovat, spravovat a lépe optimalizovat veškeré prostředky VMware Cloud. Prostřednictvím portálu Cloud Console mohou zákazníci uplatňovat kredity, využívat relevantní cloudové prostředky v rámci služby VMware Cloud Universal a kontaktovat podporu VMware.

Nová služba VMware App Navigator umožňuje stanovovat priority projektů modernizace aplikací a dosahovat výsledků rychleji. Jiné služby racionalizace portfolia se snaží naplánovat všechny aspekty, jsou pomalé a pracují s různými předpoklady, které jsou mnohdy mylné. App Navigator přistupuje k analýze portfolia agilním způsobem. Při plánování využívá automatizované nástroje a praktické experimentování a zachází pouze do takové hloubky, aby bylo možné projekt zahájit. Následně umožňuje rychle rozsah transformace aplikací a cloudu rozšířit. Zákazníci mohou ve spolupráci s experty společnosti VMware racionalizovat portfolio aplikací, volit vhodné strategie a prostředí pro modernizaci různých aplikací podle obchodních cílů a záměrů IT a sestavovat realistické, na výsledky orientované plány. To jim jednak pomáhá naplňovat obchodní potřeby rychleji bez ohledu na to, kdo práci provádí, jednak umožňuje soběstačnost kvůli minimalizaci rizik.

Dostupnost

VMware Cloud Universal je k dispozici ve všech anglicky mluvících zemích a oblastech. V Japonsku se očekává dostupnost ve druhé polovině účetního roku 2022. Předplatné VMware Cloud Foundation je k dispozici výhradně prostřednictvím služby VMware Cloud Universal. Převod předplatného VMware Cloud Foundation na VMware Cloud on AWS a VMware Cloud on Dell EMC bude možný od 1. čtvrtletí účetního roku 2022. VMware Cloud Console a VMware App Navigator jsou rovněž již k dispozici.

TZ

@RadekVyskovsky

Související články

Leave a Comment