Nové řešení SaaS přináší do cloudu VMware na AWS multitenanci

Introducing Project Path

Společnost VMware představila během konference VMworld 2019 Europe novou multitenantní službu pro VMware cloud on AWS, která toto řešení ještě více zatraktivní a zpřístupní zákazníkům všech velikostí prostřednictvím poskytovatelů řízených služeb (MSP), také představila technologické preview Projektu Path, který pomůže poskytovatelům cloudových a řízených služeb zavádět nové obchodní modely, které přinesou nový užitek, výnosy a vyšší ziskové marže v cloudovém podnikání.

Podle výzkumu společnosti 451 Research směřuje velká většina podniků k integrovanému hybridnímu IT prostředí, přičemž 57 % buduje smíšené lokální/vzdálené prostředí. Analytická společnost IDC zjistila, že 62 % uživatelů IaaS ve veřejném cloudu spolupracuje s více než jedním poskytovatelem tohoto typu služeb. Mnoho podniků realizuje strategii, která spojuje nativní veřejné cloudové služby a konzistentní hybridní cloudové prostředí. Poskytovatelé cloudových služeb v reakci na tento posun u zákazníků také přizpůsobují své multicloudové strategie. VMware přináší inovace na podporu rozmanitých obchodních modelů svých partnerů.

Nová služba VMware Cloud Director je SaaS verze oblíbené a osvědčené platformy pro poskytování služeb VMware vCloud Director. Díky multitenanci budou MSP moci snadno přidělovat prostředky VMware cloud on AWS více nájemcům. To sníží celkové náklady poskytovatele a zároveň poskytne flexibilitu při nastavování adekvátní velikosti cloudového prostředí pro zákazníky z řad středně velkých podniků. Služba VMware Cloud Director bude nejprve podporovat VMware cloud on AWS a posléze i další cloudy založené na technologiích VMware.

Projekt Path

Cloudoví poskytovatelé dnes poskytují vysoce diferencované a výhodné cloudové služby ze svých vlastních cloudů založených na technologiích VMware. Poskytovatelé cloudových služeb usilují o rozšíření svých obchodních modelů tak, aby mohli nabízet softwarově definovaná datová centra VMware běžící v hlavních veřejných cloudech bez nutnosti vlastnit a provozovat příslušnou cloudovou infrastrukturu. Kvůli takovýmto obchodním modelům nenáročným na vlastní prostředky vznikl Projekt Path, který cloudovým poskytovatelům umožní sjednotit poskytování služeb a provoz cloudů založených na technologiích VMware běžících jak ve vlastních datových centrech, tak na veřejných cloudových platformách.

Projekt Path bude dále stavět na základních schopnostech platformy VMware Cloud Provider – řešení VMware vCloud Director a VMware Cloud Provider Hub – a bude zaváděn postupně tak, aby sjednotil správu a provoz všech cloudových koncových bodů VMware. Mezi ně patří vlastní cloud partnera, VMware SDDC běžící v cloudu AWS, Azure, Google Cloud, IBM Cloud nebo Oracle Cloud a nativní veřejné cloudy. Cloudoví poskytovatelé budou moci poskytovat soubor služeb – samoobslužnou multitenantní IaaS, kontejnery, migraci, zálohování, obnovu po havárii, objektové úložiště, databázi jako službu, zabezpečení, šablony aplikací a další – na libovolném cloudovém koncovém bodu VMware. Projekt Path dále pomůže poskytovatelům cloudu sjednotit provoz, např. správu zákazníků, měření využití, fakturaci a podporu ve všech cloudových koncových bodech VMware.

Související články

Leave a Comment