Oracle a Du spolupracují na suverénním cloudu ve Spojených arabských emirátech

cloud technology SAE AI gen

Oracle a telekomunikační společnost Du podepsaly rámec partnerství pro vývoj suverénní cloudové platformy ve Spojených arabských emirátech (SAE).

Očekává se, že nová platforma pomůže vyřešit požadavky na regulační a datovou suverenitu v rámci SAE.

„Spojené arabské emiráty jsou jednou z nejinovativnějších zemí na světě a náš veřejný sektor si rychle osvojuje přijetí pokročilých technologií, aby podnikům, občanům, obyvatelům a turistům poskytl prvotřídní zážitek,“ řekl Jasim Al Awadi, CICTO, Du.

„Cloud je platforma pro inovace a poskytuje bohatý zdroj služeb pro digitální reinvenci. V Du zdvojnásobujeme digitální schopnosti v reakci na vizionářské výzvy, aby se SAE do roku 2030 transformovaly na technologicky nejvyspělejší národ. Schopnosti suverénního cloudu jsou klíčovým pilířem této transformace.“

Al Awadi podepsal rámec partnerství s viceprezidentem Oracle pro cloudové technologie MEA a SAE Nickem Redshawem.

Podle Redshawa má dohoda za cíl poskytnout „partnerům a zákazníkům větší výběr v tom, jak budují, nasazují a provozují cloudové služby“.

Oracle má dva cloudové regiony SAE: SAE East se sídlem v Dubaji, který byl spuštěn v září 2020, a UAE Central v Abu Dhabi, který byl spuštěn v listopadu 2021. Společnost má cloudové regiony v nedaleké Saúdské Arábii, kde byly v únoru oznámeny plány na třetí 2023.

Klientům z EU také nabízí suverénní cloudový region, který byl oznámen v roce 2022 a spuštěn v roce 2023.

Du, dříve známá jako Emirates Integrated Telecommunications Company, provozuje nebo má zastoupení v pěti datových centrech po celých Spojených arabských emirátech, z nichž dvě byla otevřena v roce 2021. Mezi tato datová centra patří Dubai Silicon Oasis, Meydan Dubai, IMPZ Equinix, Kizad Abu Dhabi a Město Masdar Abu Dhabi.

V březnu loňského roku Omantel a Du oznámily plány na 275kilometrový podmořský kabel, který by spojoval SAE a Omán.

Oracle není první hyperscaler, který ve Spojených arabských emirátech zřídil suverénní cloud. V září Microsoft také oznámil plány na podobnou nabídku, spolupracující s G42 se sídlem v SAE.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Obrázek: Pixabay

Související články

Leave a Comment