Oracle otevřela tři nové vládní cloudové regiony

Oracle cloud regions

Společnost Oracle oznámila tři nové vládní cloudové oblasti, které dosáhly dočasného povolení DISA Impact úrovně 5 (L5 PATO) pro zabezpečení cloudu.

Regiony – Ashburn, Virginie, Phoenix, Arizona, Chicago a Illinois splnili všechny bezpečnostní požadavky, které federálním zákazníkům umožňují jejich použití. Toto oznámení navazuje na to, že společnost Oracle dosáhla certifikace FedRAMP (Federal Risk and Authorization Management Program), která zajišťuje vládním zákazníkům, že její produkty jsou dostatečně bezpečné pro použití.

Tato oprávnění přicházejí poté, co Oracle prohrál proti Microsoft Azure v boji o kontrakt JEDI americké armády, který by mohl mít hodnotu 10 miliard dolarů. Společnost Oracle i přesto nějaké obranné práce USA získala.

Do konce roku 2020 chce mít společnost Oracle 36 „generací 2“ online a zahrnout tak více vladních regionů (generace 2 cloudu Oracle byla spuštěna v roce 2018). „DoD USA a další federální zákazníci neustále hledají nové, bezpečné způsoby, jak zlepšit služby svým občanům a udržet tak svůj národ v bezpeční“ – uvedl Don Johnson, výkonný viceprezident společnosti Oracle Cloud Infrastructure.

Nové vládní regiony IL5 PATO budou spuštěny s počátečními službami Oracle, včetně VM a Bare Metal Compute (CPU a GPU), úložištěm (včetně archivace, bloků a objektů), databáze, managementu identity a přístupu, správci klíčů, load balanceru a cloudovými službami Exadata.

Přestože smlouvu JEDI Oracle nevyhrálo, získali aktuálně zakázku na správu části lidských zdrojů ministerstva obrany na svém cloudu Oracle. Infrastrukturní služba, která získala certifikáty třetích stran pro zabezpeční na úrovni vlády.

Společnost říká, že existuje více než 500 vládních organizací využívajících technologii Oracle, včetně Defense Manpower Data Center (DMDC) a US Air Force.

Související články

Leave a Comment