OVH spouští cloudovou službu Local Zone Edge ve Španělsku a Belgii

OVH cloud Local Zone Edge

OVHcloud spustil novou cloudovou službu Edge se dvěma pobočkami ve Španělsku a Belgii.

Společnost oznámila otevření svých prvních dvou veřejných cloudových „místních zón“, přičemž jedna lokalita se nachází v Madridu ve Španělsku a druhá v Bruselu v Belgii.

Tyto místní zóny jsou vhodné pro pracovní zátěž se službami citlivými na latenci, jako jsou analýzy v reálném čase, webové stránky elektronického obchodování, sítě pro doručování obsahu (CDN) pro přehrávání a streamování videí a také cloudové hraní. Služby zahrnují výpočetní výkon, blokové úložiště a sítě.

Francouzská společnost pro cloudová a datová centra uvedla, že nové spuštění bylo řízeno technologií od Gridscale – konvergované infrastruktury, kterou OVHcloud získala minulý rok.

„Skupina nyní může během týdnů nasadit cloudovou kapacitu, aby obsluhovala nová mezinárodní umístění. Místní zóny v Belgii a Španělsku přinášejí zákazníkům nové možnosti přístupu k veřejným cloudovým službám skupiny s nízkou latencí a lokálním umístěním dat,“ stojí v oznámení.

V průběhu roku 2024 plánuje OVHcloud otevřít až 15 místních zón. Společnost neuvedla, v jakých zařízeních bude infrastruktura zón umístěna.

Mezi plánované lokality v Evropě patří Praha (Česká republika), Marseille (Francie), Milán (Itálie), Amsterdam (Nizozemí) a Curych (Švýcarsko).

Očekává se také otevření místních zón v USA v Atlantě (Georgie), Denveru (Colorado), Chicagu (Illinois), Dallasu (Texas), New York City a San José (Kalifornie).

Minulý rok OVHcloud uvedl, že se v příštích třech letech zaměřuje na 150 nových místních zón.

„Jsme neuvěřitelně hrdí, že dnes můžeme oznámit otevření prvních dvou místních zón OVHcloud,“ řekl Henrik Hasenkamp, generální ředitel společnosti Gridscale. „Pouhých pět měsíců po vstupu do rodiny OVHcloud jsme byli schopni integrovat a nasadit technologii Gridscale a nabídnout zákazníkům nové možnosti využívání veřejného cloudu OVHcloud s přidaným výkonem a datovou rezidencí. Toto je jen začátek ambiciózního plánu zaměřeného na celkem 150 místních zón do roku 2026. Už se nemůžeme dočkat!“

Společnost již dříve uvedla, že má v provozu a ve výstavbě více než 30 datových center ve Francii, Kanadě, USA, Austrálii, Německu, Polsku, Singapuru, Indii a Velké Británii. Jedná se o kombinaci míst vybudovaných svépomocí a pronajatých míst.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment