Portál VMware Cloud Provider Hub

Cloud Provider Platform

Společnost VMware, představila inovace, které umožní partnerům programu VMware Cloud Provider využít příležitosti, které nabízí přechod na multicloudový model, a poskytovat nové a diferencované služby svým zákazníkům. Tyto nejnovější inovace platformy VMware pro poskytovatele cloudových služeb pomohou partnerům poskytovat moderní softwarově definovaná datová centra založená na technologiích VMware a umožní jim rozšířit portfolio multicloudových řízených služeb začleněním dalších cloudových produktů VMware.

Partneři budou moci rozšiřovat své portfolio multicloudových řízených služeb prostřednictvím nového centralizovaného portálu VMware Cloud Provider Hub, kde budou moci nakupovat, zřizovat a spravovat cloudovou infrastrukturu VMware a provozní služby pro multicloud. Portál partnerům umožní rozšířit svoji cloudovou infrastrukturu VMware o službu VMware Cloud on AWS a nabízet konzistentní multicloudový provoz s využitím služeb VMware Cloud Services. Partnerům, kteří dnes provozují prostředí VMware, umožní nové nástroje VMware Cloud Provider Pod, VMware vCloud Director 9.5, VMware vCloud Availability for Cloud-to-Cloud DR a VMware vCloud Usage Insight standardizovat cloudové služby pomocí automatizovaného zavádění na jedno kliknutí, zjednodušené správy a reportingu. Budou tak moci rychle diferencovat a monetizovat své cloudy založené na technologiích VMware.

„Partneři zapojení do programu VMware Cloud Provider jsou svým zákazníkům důvěryhodnými průvodci na cestě do cloudu,“ říká Rajeev Bhardwaj, viceprezident společnosti VMware odpovědný za produktový management obchodní jednotky softwaru pro poskytovatele cloudových služeb. „Těmito inovacemi VMware umožní partnerům využít příležitosti, které nabízí přechod na multicloud, a vytvářet nové řízené služby včetně zapojení cloudů založených na jiných technologiích než VMware. Pomocí těchto nových řešení budou moci partneři řešit náročnost multicloudové správy a rozšířit vztahy se svými firemními zákazníky nad rámec pouhého poskytování cloudové infrastruktury s technologiemi VMware.“

„Poskytovatelé služeb se stávají nejdůležitějším článkem mezi podniky a jejich vybranými dodavateli cloudové infrastruktury,“ říká analytik výzkumné společnosti 451 Research Carl Brooks, který se specializuje na segment poskytovatelů služeb, řízených služeb a hostingu. „Poskytují odborné znalosti, práci a zkušenosti nezbytné k udržení kroku s nároky dnešního trhu. Tím, že dodavatelé umožní partnerům více vydělávat, motivují je k prodeji většího množství softwaru. Tento princip se stává pro cloudové platformy důležitou cestou na trh a vybudování co nejširší uživatelské základny.“

Portál Cloud Provider Hub: jak zachytit tržní příležitost pro řízené multicloudové služby

Portál Cloud Provider Hub nabídne dva klíčové soubory schopností: komplexní řízení životního cyklu zákazníka u služeb VMware XaaS a rozšíření řízených služeb. U komplexního řízení životního cyklu zákazníka budou mít partneři VMware ve svých rukou podmínky poskytování služeb a přímý vztah se

zákazníkem včetně řízení přístupu ke službám VMware XaaS, měření a účtování a zákaznické podpory. Zůstanou důvěryhodnými poradci a prvotním kontaktem pro zákazníky, kteří začínají využívat nebo rozšiřují multicloudovou infrastrukturu a provozní služby. Ve druhém případě budou partneři moci využít model nenáročný na prostředky k začlenění nových řešení VMware do svého vlastního portfolia řízených služeb. VMware bude prostřednictvím portálu Cloud Provider Hub nabízet služby VMware Cloud on AWS a VMware Cloud Services.

Služba VMware Cloud on AWS umožňuje partnerům rozšířit jejich vlastní stávající nabídky softwarově definovaných datových center (SDDC) nebo vytvořit zcela novou nabídku řízeného SDDC VMware s využitím modelu nenáročného na prostředky a poskytnout tak zákazníkům hybridní cloudovou službu ideální pro migraci cloudu, rozšíření datového centra, obnovu o havárii, teritoriální expanzi nebo modernizaci aplikací. Cloudové služby VMware partnerům pomáhají řídit, chránit a provozovat jak cloudy založené na technologiích VMware, tak nativní veřejné cloudy jako AWS, Azure nebo Google Cloud. VMware dnes nabízí nástroj VMware Log Intelligence pro monitoring a řešení nenadálých událostí u VMware Cloud on AWS, vSphere, vCloud Director a AWS.

Automatizace datových center poskytovatelů cloudových služeb VMware pomocí nástroje Cloud Provider Pod

Nový nástroj VMware Cloud Provider Pod umožní partnerům na několik kliknutí zprovoznit softwarově definované multitenantní datové centrum založené na technologiích VMware podle jejich vlastního návrhu. Cloud Provider Pod urychluje realizaci užitku automatizací návrhu a zavedení plně testovaného a ověřeného souboru technologií VMware včetně VMware vSphere, vSAN, NSX a vCloud Director spolu s úplným přehledem o provozu, správou cloudu, měřením a účtováním v soulad s ověřenými návrhy VMware. Cloud Provider Pod umožní poskytovatelům cloudových služeb standardizovat provedení SDDC, díky němuž budou moci svým zákazníkům poskytovat konzistentní infrastrukturu VMware s konzistentním provozem, a rychleji dosáhnout oficiálního označení „VMware Cloud Verified“.

Zvyšování efektivity provozu a bezpečnosti při současném zrychlování přechodu na cloud

Platforma VMware Cloud Provider umožňuje partnerům naplnit důležité předpoklady jejich podnikání: zvýšit provozní efektivitu, rychle ekonomicky zhodnocovat nové služby a účinněji konkurovat. VMware dále vylepšuje platformu Cloud Provider Platform těmito prvky:

  • VMware vCloud Director 9.5: VMware vCloud Director je platforma pro správu cloudu určená poskytovatelům cloudu VMware, jimž umožňuje poskytovat diferencované cloudové služby s přidanou hodnotou na cloudové infrastruktuře VMware. VMware vCloud Director 9.5 přináší vylepšené síťové propojení mezi lokalitami díky hlubší integraci s NSX, detailně nastavitelné role a výrazně vylepšené uživatelské rozhraní. VMware ponechává možnosti platformy vCloud Director otevřené vývojářům pomocí PythonSDK a nového nástroje Terraform Provider. Jako příklad otevřené rozšiřitelnosti VMware představuje řešení vCloud Director Data Protection od společnosti Dell EMC, které poskytne plnohodnotnou ochranu dat nativně integrovanou do platformy vCloud Director. Nájemci cloudu díky tomu nebudou muset užívat různé portály pro správu svých virtuálních datových center, ale budou moci vše ovládat z jediného přehledného rozhraní.
  • VMware vCloud Availability for Cloud-to-Cloud DR: Nástroj VMware vCloud Availability for Cloud-to-Cloud DR nabídne poskytovatelům cloudu provozujícím platformu vCloud Director funkce pro obnovu v případě havárie a pro migrace. VMware vCloud Availability Cloud-to-Cloud DR poskytovatelům cloudových služeb nabídne další příležitost ekonomicky zhodnocovat svoji infrastrukturu rozšířením portfolia o řízené nebo samoobslužné služby obnovy po havárii a nouzového plánování odstupňované pro jednotlivé cloudové instance. Firemní zákazníci budou moci ze svého portálu spravovat nebo konfigurovat řešení pro obnovu po havárii plně integrované do pracovních zátěží a aplikací bez potřeby agentů nebo přepínání mezi obrazovkami.
  • VMware vCloud Usage Insight Service: Služba VMware vCloud Usage Meter pomůže partnerům řídit a vykazovat spotřebu různých zdrojů na platformě Cloud Provider Platform. Nejnovější verze služby vCloud Usage Meter 3.6.1 opravňuje cloudové poskytovatele využívat SaaS nástroj vCloud Usage Insight, který poskytuje automatizované vykazování spotřeby, jednoduché zavádění nových klientů, bezpečnější přenos dat a agregaci údajů o spotřebě ze všech smluv a lokalit.
  • Noví partneři VMware Hybrid Cloud Extension: VMware neustále rozšiřuje okruh partnerů nabízejících služby hromadné migrace s pomocí nástroje VMware Hybrid Cloud Extension. Ten umožňuje partnerům zrychleně přesouvat tisíce virtuálních strojů bez nutnosti restartu. Hybrid Cloud Extension nyní nabízí Fujitsu, IBM Cloud, IBM GTS, ITOCHU Techno-Solutions, Mediapro Cloud, NTT Com, OVHcloud a United Compute a Management.

Dostupnost

Cloud Provider Pod, vCloud Director 9.5, vCloud Usage Insight a vCloud Availability Cloud-to-Cloud DR budou všeobecně k dispozici od 3. čtvrtletí fiskálního roku 2019 společnosti VMware. Cloud Provider Hub bude všeobecně k dispozici ve 4. čtvrtletí fiskálního roku 2019.

Související články

Leave a Comment