Red Hat, Schlumberger a IBM oznámily spolupráci na hybridním cloudu pro energetický průmysl

Hybrid Cloud Explained

Red Hat, Schlumberger a IBM oznámily významnou spolupráci cílící na urychlení digitální transformace napříč ropným průmyslem. Společná iniciativa nabídne celosvětový přístup k přednímu cloudovému prostředí pro hledání a produkci (Exploration & Production; E&P) ropy a plynu a jejím kognitivním aplikacím poskytovaným společností Schlumberger. Toto prostředí bude nově využívat technologie hybridního cloudu IBM postavené na platformě Red Hat OpenShift Container Platform.

Společný vývoj se zpočátku zaměří na dvě hlavní oblasti:

  • Nasazení DELFI cognitive E&P environment do privátního, hybridního a vícecloudového prostředí s využitím platformy Red Hat OpenShift s cílem zpřístupnit toto řešení více zákazníkům
  • Dodání první implementace datové platformy OSDU (otevřená datová platforma pro ropný průmysl) pro hybridní cloud

Skrze dohodu s IBM a Red Hatem se Schlumberger zavázal k exkluzivnímu využívání platformy Red Hat OpenShift. Využití této kontejnerové platformy umožní nasazení aplikací v prostředí DELFI napříč jakoukoliv infrastrukturou – od tradičních datacenter po různá cloudová prostředí, včetně privátního a veřejného cloudu. Tento nový způsob nasazení nabídne možnost využít více poskytovatelů cloudu a vyřeší kritické problémy uživatelů jako je nasazení pouze na infrastrukturu provozovanou v určité zemi pro dodržení místních zákonů a zákazu exportu dat.

Prostředí DELFI přináší nejmodernější nástroje pro datovou analýzu a umělou inteligenci, které umožňují pracovat s více datovými zdroji a automatizovat procesy a poskytují bezproblémovou spolupráci pro týmy z různých oblastí. Mnoho zpracovatelů ropy a plynu, dodavatelů a partnerů ze všech koutů světa se tak bude moci zapojit do využívání předního digitálního prostředí v oboru – postaveného na standardizované a otevřené platformě – kde mohou při vytváření nových aplikací využít přístup “implementuj jednou, nasaď kdekoliv”.

„Díky rozšiřování dostupnosti prostředí DELFI na trhu děláme důležitý krok vpřed na cestě k zavedení otevřeného a flexibilního digitálního prostředí, které naše odvětví potřebuje,“ říká Olivier Le Peuch, CEO Schlumbergeru. „Naše spolupráce s IBM a Red Hatem doplňuje naše zavedená digitální partnerství pro vytvoření prvního řešení v našem odvětví, které překoná překážky našich zákazníků. Společně umožňujeme bezproblémový přístup k platformě hybridního cloudu ve všech zemích po celém světě, kterou je možné nasadit v kterékoliv těžební oblasti pro jakéhokoliv zpracovatele.“

Schlumberger podporuje mnoho nejdůležitějších ropných a plynových provozů na světě a je v čele digitalizace v celém energetickém sektoru. Prostředí DELFI je uznávané jako přední kognitivní prostředí pro E&P v oboru, kde mohou profesionálové z oblasti energetiky přistupovat k otevřeným rozhraním (API) a pracovat společně, bez ohledu na svou roli, proces nebo zeměpisnou lokaci, a vytvářet tak řešení, která výrazně zlepšují chod celého odvětví.

Související články

Leave a Comment