Společnost Commvault lídrem v oblasti odolnosti dat

Commvault logo noveData představují a vždy představovala velmi cenná aktiva. V současné době vznikají v mnoha aplikacích a systémech, obvykle se ukládají na vícero různých místech, využívají se mnoha různými způsoby – a jsou ohrožena více, nežli kdy předtím. Při zajištění maximální dostupnosti dat se proto nemůžete spoléhat na včerejší technologie. Naopak v oblasti zálohování, obnovy a managementu dat je třeba se neustále přizpůsobovat novým výzvám budoucího multi-cloudového světa.

Společnost Commvault, která je globálním dodavatelem řešení pro zajištění ochrany podnikových dat a informačního managementu, byla nezávislou výzkumnou agenturou Forrester Research v rámci zprávy Forrester Wave: Solutions Resiliency Solutions, Q3 2019 vyhodnocena lídrem v oblasti odolnosti dat (Data Resiliency). Společnost Commvault dosáhla nejvyššího skóre v oblastech správy datových zdrojů a optimalizace zálohování. Toto hodnocení vychází ze silné zpětné vazby s partnerskou společností SureSkills a zákazníky Commvault, nicméně nejde jen o samotné skóre. Vzhledem k tomu, jak rychle se digitální svět vyvíjí a každý den přináší nové příležitosti, nové výzvy i nové hrozby, jsou výsledky této zprávy i významným doporučením pro obchodní ředitele a CIO.

V hodnocení společnosti Commvault se uvádí, že jejich řešení jsou určena společnostem, které plánují konsolidovat své nástroje pro zálohování a obnovu. Commvault přizpůsobuje svá řešení a nabídky tak, aby vyhovovaly potřebám podniků v oblasti „odolnosti a využitelnosti“ dat. Svá řešení nabízí také v rámci modelu předplatného (subscription), aby klienti mohli optimalizovat náklady a získat tak obchodní výhodu. Řešení založená na požadavcích zákazníků lze také rychleji uvést na trh. Řešení od Commvault pomáhají klientům nejen využívat cloudové služby pro archivaci dat, ale umožňují jim rovněž využívat bezpečně služby veřejného cloudu. Stručně řečeno, Commvault nabízí nejkomplexnější podporu pro široce zavedené platformy a aplikace infrastruktury v datovém centru i ve veřejných cloudových službách.

dns logoCommvault získal ve srovnání s ostatními dodavateli nejvyšší skóre v kategorii „Datových zdrojů“ a „Ovladatelnosti“ a v kategorii „Optimalizace zálohování“ byl mezi nejvýše hodnocenými. Nejvyšší možné skóre získal v kategorii „Bezpečnost“, „Škálovatelnost“ a „Firemní strategie“. Současně získal jedno z nejvyšších skóre v kategorii „Stávající nabídka“. Zpráva společnosti Forrester ukazuje, že Commvault patří mezi dodavatele, kteří v této oblasti vedou a určují směr.

Commvault přidal rovněž možnosti pro detekování ransomwaru, což firmám umožňuje využívat cloud a modernizovat funkce pro zajištění odolnosti dat. Jejich řešení obsahují panel „připravenosti k zotavení“, jenž klientům pomáhá provádět simulace typu „what-if“, které dovolují identifikovat virtuální stroje (VM) nebo aplikace pravděpodobně splňující očekávání podniku pro zotavení. Rozhraní řešení je rozděleno do dvou částí: První je webové rozhraní, které správci využívají ke správě virtuální infrastruktury a nových provozních zátěží jako jsou kontejnery, veřejné cloudové služby a SaaS. Druhým je uživatelské rozhraní Java, pro správu zbytku infrastruktury a pro administrátory, kteří pracují s nástroji pracovních postupů.

„Naše pozice lídra Forrester Wave pro oblast řešení odolnosti dat jasně potvrzuje naši vizi poskytovat výkonná řešení, která zákazníkům pomáhají chránit, spravovat a využívat jejich data, ať už jsou uloženy kdekoli,“ říká Sanjay Mirchandani, generální ředitel Commvault. „Zákazníci se vyvíjí a při tom neustále hledají způsoby jak přejít ze svých složitých a omezených infrastruktur do flexibilnějšího, škálovatelnějšího multi-cloudového prostředí. A to není vždy snadné. Naše pozice v nejnovější zprávě Forrester Wave je důkazem toho, že i nadále pomáháme zákazníkům splňovat komplexní potřeby jejich podnikání a to díky řešením, která nás odlišují od konkurence.“

Distributorem řešení Commvault v ČR je společnost DNS a.s.

Související články

Leave a Comment