SUSE vylepšuje řešení pro dodávky kontejnerových a nativních cloudových aplikací

SUSE CaaS Platform 4

SUSE CaaS Platform 4 a SUSE Cloud Application Platform 1.5 dále rozšiřuje funkčnosti a vylepšuje Kubernetes, což zvyšuje komfort práce vývojářům, DevOps týmům i operátorům.

Společnost SUSE provedla aktualizace svých řešení pro nasazování aplikací, které pomáhají zákazníkům urychlit výrobu moderních kontejnerových a cloudových nativních aplikací. Tyto aktualizace urychlují dodávku a podporu řešení SUSE pro vytváření, nasazení a správu aplikací vlastně kdekoli – v in-house instalaci či hybridním nebo multi-cloudovém prostředí, a to s výjimečnými službami, hodnotou a flexibilitou.

Vylepšená řešení rozšiřují již tak unikátní komfort práce pro vývojáře aplikací, DevOps týmy či operátory a adminy platforem Kubernetes. SUSE jako první poskytuje podnikům pokročilé nastavení sítí pro Kubernetes na základě projektu Cilium open source. SUSE Cilium, umožňuje uživatelům Kubernetes posílit zabezpečení aplikací ve velké škálovatelnosti pomocí vysoce výkonného filtrování paketů a bezpečnostních politik v oblasti síťové komunikace, které lze snadno implementovat a řídit. SUSE také zavádí nové funkce zjišťování a nasazování aplikací, které uživatelům umožňují rychle a snadno nasazovat aplikace a služby, publikované jako Helm charts, včetně stovek populárních DevOps nástrojů s otevřeným zdrojovým kódem a řešení ISV, jakož i interně vyvinutých aplikací a služeb.

Řešení pro dodávky aplikací SUSE zahrnují SUSE CaaS Platform, podnikové řešení pro správu kontejnerů založeném na Kubernetes, a SUSE Cloud Application Platform, která běží nad Kubernetes a pomáhá podnikům rychleji a efektivněji dosahovat svých cílů – dodávek cloudových aplikací. Týmy DevOps mohou využít první z nich k řízení celé řady pracovních úloh, včetně tradičních, přechodných a cloudových nativních serverových instancí. Druhé řešení přidává hotovou automatizaci pracovního postupu, která umožňuje týmům DevOps rychle dodávat cloudové nativní aplikace, škálovat je a nasazovat ve více cloudových prostředích. Řešení SUSE se vzájemně doplňují a lze je používat efektivně jak společně, tak i samostatně.

SUSE CaaS Platform 4

Nejnovější vydání SUSE platformy pro správu kontejnerů na bázi Kubernetes, SUSE CaaS Platform 4, zlepšuje komfort provozování platformy na Kubernetes pomocí vylepšení, která posilují zabezpečení aplikací, usnadňují udržování tempa s technologickým pokrokem a rozšiřují možnosti škálovatelnosti platformy. Řešení integruje nejnovější verze aplikací Kubernetes a SUSE Linux Enterprise. SUSE CaaS Platform 4 umožňuje firmám:

  • Posílit zabezpečení aplikací a škálovatelnost pomocí vysoce výkonného filtrování paketů založeného na Cilium a bezpečnostních zásadách pro síťovou komunikaci, které lze snadno implementovat a řídit. Rychlé filtrování paketů chrání jejich cluster efektivněji. Centralizovaná správa umožňuje zákazníkům zabezpečit komunikaci při škálování, protože definují a implementují bezpečnostní politiky konzistentním a efektivním způsobem.
  • Držet krok s vývojem Kubernetes s nerušivými aktualizacemi platformy, které umožňují snadnější a častější přístup k novým funkcím. Mohou využít nové funkce dříve díky častým aktualizacím platforem, které probíhají hladce a na pozadí. Navíc může platforma SUSE CaaS nyní aktualizovat sama sebe, bezproblémově přesouvat běžící instance pro možnost aktualizace služeb, a to vše bez výpadku.
  • Rozšiřuje možnosti škálovatelnosti platforem nahoru i dolů tak, aby podporovaly širší škálu případů využití, typů instancí a provozních prostředí. Zákazníci mohou efektivně škálovat Kubernetes pomocí distribuované instalační struktury, která se při růstu klastru horizontálně mění. Mohou také snížit náklady na zavádění v malém měřítku pomocí nové minimální velikosti clusteru tří nodů.

SUSE Cloud Application Platform 1.5

SUSE Cloud Application Platform 1.5, nejnovější verze moderní platformy SUSE pro poskytování aplikací pro Kubernetes, snižuje složitost správy díky novému vylepšenému uživatelskému rozhraní. Rovněž zvyšuje efektivitu IT zrychlením doby od požadavku po výsledek díky jednoduchému a předvídatelnějšímu instalačnímu prostředí na hostovaných službách Kubernetes. Aplikační platforma SUSE Cloud 1.5 poskytuje:

  • Okamžité zjišťování a nasazování aplikací, představené jako technical preview, které uživatelům umožňuje procházet jakékoli úložiště Helm charts včetně vložené dokumentace, nastavovat požadované hodnoty nasazení přímo v uživatelském rozhraní a nasazovat aplikace do Kubernetes jediným kliknutím.
  • Zjednodušené automatické škálování aplikací a správa kvót přímo z uživatelského rozhraní Stratos. Vývojáři a správci mohou rychle ověřit a upravit parametry automatických změn škálování, aby byla zajištěna konzistentní dostupnost aplikací. Operátoři platformy a koncoví uživatelé mohou také efektivněji monitorovat a alokovat využití zdrojů přímo v uživatelském rozhraní.
  • Zvýšená efektivita IT a rychlejší zpracování s jednoduchou a předvídatelnější instalací na hostované služby Kubernetes. Pracovníci IT oddělení nyní mohou nasadit aplikační platformu SUSE Cloud na platformu SUSE CaaS, Amazon EKS, Microsoft AKS a Google GKE pomocí skriptů Terraform pro jednoduchý, předvídatelný a opakovatelný výstup.

SUSE CaaS Platform 4 a SUSE Cloud Application Platform 1.5 budou k dispozici do 30 dnů.

Související články

Leave a Comment