Thunderbolt3 SSD a šifrované ukládání dat

Freecom mSSD Celeritas Thunderbolt 3

Se vstupem GDPR v platnost a všeobecně vyšším povědomí o zabezpečení osobních údajů společnost Verbatim věnuje svůj prostor na veletrhu IFA produktům, které udržují vaše data v bezpečí. Poprvé zde představí svůj rozšířený sortiment šifrovaných USB jednotek, externích pevných disků a SSD disků.

Produkty zabezpečené řady uvedené na veletrhu IFA budou zahrnovat pevné disky a SSD disky Verbatim Store’n’Go s vestavěnou klávesnicí pro zadání hesla. Chybět nebude ani odolný pevný disk Freecom Tough Drive či šifrovaný flash disk Verbatim Secure PRO USB. Dále bude k vidění šifrovaný USB klíč, který pro odemčení zašifrovaného obsahu využívá biometrické otisky prstů – uživatelé, kterým vyhovuje přístup přes otisky prstů na svých mobilních zařízeních, tak nyní mohou využívat stejnou technologii i pro uložení a přístup k datům v tomto šifrovaném zařízení. Všechny produkty využívají 256bitové AES hardwarové šifrování vojenské třídy, což je nejvyšší úroveň zabezpečení, která dosud ještě nikdy nebyla překonána.

Na výstavním stánku Verbatimu nebudou chybět ani notebookové brašny s bezpečnostní kapsou typu RFID, které jsou vybaveny speciálním materiálem s integrovanými metalickými vrstvami. Ty zabraňují zlodějům elektronicky skenovat a krást informace z mikročipů vašich kreditních/bankovních karet a elektronických pasů.

THUNDERBOLT 3 SSD

Vedle zmíněných novinek je Verbatim hrdý na svůj nový externí SSD disk, který vystupuje pod označením Freecom mSSD Celeritas Thunderbolt 3. Jedná se o nejrychlejší disk svého druhu, který dokáže nabídnout ohromující přenosové rychlosti až 2 800 MB/s. To je zhruba 20krát více než u běžných modelů pevného disku. Kromě mimořádného výkonu se pyšní všestranným rozhraním Thunderbolt a přítomností konektoru USB-C pro připojení ke všem nejmodernějším zařízením.

Díky tomu je ideální pro tvůrce videoobsahu, stejně jako profesionály v oblasti IT a obchodu, kde schopnost přenést velké datové soubory vysokou rychlostí je naprosto kritická.

Související články

Leave a Comment