Výzkum ukazuje, že organizace přeplácejí cloud o 8,75 milionu dolarů

cloud spending enterprises

Couchbase, poskytovatel moderní databáze pro podnikové aplikace, zveřejnil výsledky výzkumu o cloudových výdajích organizací. Průzkum ukazuje, že faktory jako neflexibilní cenové plány, nástroje pro správu, které uživatelům neposkytují úroveň kontroly, kterou uživatelé potřebují, a data, která nejsou uložena tam, kde je potřeba, způsobují, že organizace platí o 35 % více na nákladech na podnikový cloud.

Mohlo by se ušetřit 8,75 milionu z 33 milionů dolarů

Couchbase uvádí, že organizace, která ročně utratí více než 33 milionů dolarů za cloudové služby, mohla ušetřit nebo utratit 8,75 milionů dolarů jinde, pokud by se podařilo odstranit faktory, které způsobují nadměrné výdaje. Průzkum mezi 650 vedoucími pracovníky s rozhodovací pravomocí v oblasti IT zjistil:

  • Cloudové služby nesplňují očekávání a přidávají se ke komplikacím a nákladům: Více než jedna třetina (36 %) podniků uvedla, že cloudové služby přijaté v posledních třech letech nesplnily očekávání, zatímco 56 % uvedlo, že minulá cloudová rozhodnutí učinila digitální transformační projekty v roce 2021 obtížnější a o 48 % dražší.
  • Přispěvatelé k nadměrným výdajům: Mezi faktory přispívající k nákladům patří nedostatek přehledu o výdajích nebo způsobech optimalizace nákladů; potřeba zlepšit funkčnost zabezpečení a dodržování předpisů; nepružné cenové plány, které nedávají podnikům to, co potřebují, v jediném balíčku; nástroje pro správu, které neposkytují potřebnou kontrolu; data nejsou ukládána tam, kde je to nutné ke splnění regulačních nebo výkonnostních požadavků; a vendor lock-in, což znamená, že podniky nemohou používat konkrétní cloudovou infrastrukturu, kterou chtějí.
  • Podniky se potýkají s omezeními služeb: 61 % podniků muselo omezit své ambice v oblasti digitální transformace kvůli problémům s cloudovými službami; zatímco 58 % si vybralo cloudové služby, které neumožňovaly škálovat podnik tak, aby uspokojil poptávku.
  • Tempo cloudu je nezastavitelné: 95 % podniků uvedlo, že zvýšený přesun infrastruktury do cloudu je „nevyhnutelný“.

Podniky jsou ohledně cloudu optimistické, navzdory výzvám. Téměř každý respondent uvedl, že jejich cloudové služby splňují jejich potřeby v oblasti zabezpečení, dostupnosti, výkonu, nákladové efektivity, kontroly, škálovatelnosti a souladu. Organizace také uvedly, že 58 % jejich výdajů na IT je ve veřejném cloudu, a uvedly, že v současné době jsou více než v polovině cesty k tomuto cíli. Nejčastějšími obavami organizací v souvislosti s novou cloudovou infrastrukturou je zabezpečení dat (43 %), správa dat v cloudu (33 %), zabezpečení do budoucna pro splnění budoucích digitálních potřeb (31 %) a udržení nákladů pod kontrolou (%30 ).

Zdroj: cloud7.news

Související články

Leave a Comment