Sada nástrojů pro řízení cloudu

VMware oznámila inovace své platformy pro řízení cloudu, které zákazníkům usnadní zavádění, provoz a správu IT infrastrukturních a aplikačních služeb ve všech typech cloudových prostředí. Nová verze VMware vRealize Suite 2017 bude obsahovat nejnovější vydání nástrojů vRealize Operations, vRealize Automation, vRealize Business for Cloud a vRealize Log Insight a nové funkce pro řízení životního cyklu. Cílem je usnadnit zákazníkům modernizaci datových center a integraci cloudových prostředí.

vRealize SC„Podniková IT oddělení usilují o vyšší akceschopnost a inovativnost. VMware jim toho pomáhá dosáhnout modernizací datových center a integrací veřejných cloudů s privátními,“ říká Ajay Singh, viceprezident a generální ředitel divize řešení pro řízení cloudu společnosti VMware. „VMware vRealize Suite 2017 zavádí nové funkce pro řízení životního cyklu, které umožní IT zrychlit produkční zavedení platformy pro řízení cloudu a rychleji a efektivněji poskytovat a spravovat aplikační a infrastrukturní služby.“

Zrychlené poskytování aplikací a infrastrukturních služeb lokálně i v cloudu

Digitální transformace zrychluje ve všech odvětvích s tím, jak podniky využívají přínosů nových trendů, jako jsou velká data, cloud, sociální technologie, internet věcí nebo mobilita. V letošním průzkumu mezi zákazníky společnosti VMware 67 % respondentů uvedlo, že ideální stav pro ně představuje větší počet cloudů různého typu. Řízení zdrojů a aplikací v takovém prostředí však klade nové nároky, včetně přenositelnosti pracovních zátěží mezi cloudy a potřeby sledovat výkon, řídit přidělování kapacity a zajistit transparentnost nákladů.

VMware vRealize Suite 2017 představuje komplexní platformu pro řízení cloudu, která umožňuje spravovat hybridní prostředí s privátními i veřejnými cloudy. Zrychluje poskytování IT služeb pomocí automatizace a přednastavených politik a zajišťuje tak vysokou míru akceschopnosti a flexibility pro vývojáře i obchodní složky podniku a zároveň zachovává řádné řízení a kontrolu. VMware vRealize Suite 2017 bude podporovat i heterogenní prostředí s tradičními i nativně cloudovými aplikacemi na různých virtuálních strojích a v různých kontejnerech, běžící v prostředí softwarově definovaného datového centra (SDDC) nebo více cloudech současně.

Sada nástrojů VMware vRealize Suite 2017 zákazníkům pomáhá řešit tři běžné scénáře – inteligentní provoz, automatizované IT a vývojový cloud. Poskytuje pokročilé funkce pro inteligentní řízení provozu a automatizaci IT, které usnadňují zavádění a provoz cloudů založených na technologiích VMware. Sada nabízí i rozšířenou podporu veřejných cloudů, kontejnerů a řešení pro správu konfigurace, která usnadní přesun aplikací z vývojového a testovacího prostředí do produkčního. Modernizované funkce v nové verzi:

  • (novinka) Zjednodušená implementace, konfigurace a provoz – VMware vRealize Suite 2017 výrazně zjednodušuje každodenní správu a provoz obsažených nástrojů díky novému automatizovanému řízení jejich životního cyklu. Tato funkce zákazníkům pomáhá zrychlit produkční nasazení sady díky automatizaci implementace, konfigurace a aktualizací jednotlivých produktů.
  • vRealize Operations 6.6 – Nástroj vRealize Operations 6.6 nabízí výrazně zdokonalené mechanismy přidělování pracovních zátěží a plně automatizuje vyvažování zátěže v serverových klastrech a datových úložištích podle potřeb podniku. Obsahuje i prediktivní plánovač distribuovaných zdrojů (pDRS) a nativní funkce pro správu a monitorování hyperkonvergované infrastruktury využívající technologii VMware vSAN.
  • vRealize Automation 7.3 – vRealize Automation 7.3 podporuje Admiral 1.1, vysoce škálovatelný a snadno použitelný portál pro správu kontejnerů, dále instance Virtual Container Host generované pomocí VMware vSphere Integrated Containers, hostitele Docker a datové volume kontejnery pro Docker. Poskytuje i rozšířenou podporu VMware NSX s pokročilou detailní správou všech důležitých síťových a bezpečnostních funkcí včetně vyvažování zátěže, překladu síťových adres a bezpečnostních skupin.
  • vRealize Business for Cloud 7.3 – vRealize Business for Cloud 7.3 je nyní k dispozici jako samostatná záložka v rámci vRealize Operations 6.6. Na základě provozních a finančních údajů poskytuje přehled o využití kapacity a ekonomice provozu. Dále vRealize Business for Cloud 7.3 poskytuje lepší přehled o celkových nákladech na instance v cloudech AWS a Microsoft Azure spolu s náklady na privátní cloud VMware.
  • vRealize Log Insight 4.5 – vRealize Log Insight 4.5 poskytuje úplnou integraci záznamů aktivity v rámci vRealize Operations a umožňuje tak analýzu příčin problémů z přehledného zobrazení veškerých provozních hodnot ve vzájemných souvislostech.

Podniky začínají pociťovat přínosy digitální transformace, každý svým vlastním způsobem. Společnost VMware svým zákazníkům na této cestě pomáhá poskytováním cloudového, mobilního a bezpečnostního softwaru a služeb. Díky tomu si mohou vytvořit přesně to, co potřebují, a jakým způsobem potřebují – pro naplňování dnešních i budoucích cílů.

Autor: Petr Smolník, šéfredaktor

Související články