Accenture s VMware zakládají novou obchodní skupinu

cloud computing

Společnosti Accenture a VMware oznámily, že rozšířily vzájemnou spolupráci a založily specializovanou obchodní skupinu, která pomůže zákazníkům zavádět strategie upřednostňující cloud – urychlovat přechod na cloud, rychleji budovat moderní aplikace a využívat cloud jako základ pro inovace a nové obchodní modely a ve výsledku dosáhnout většího ekonomického efektu.

Accenture VMware Business Group je společná mnohamilionová investice obou firem, které spolupracují již více než 20 let. Na činnosti skupiny se budou podílet odborníci s rozsáhlými zkušenostmi v oblasti hybridního cloudu a migrace, nativně cloudových aplikací, modernizace aplikací a bezpečnosti v klíčových odvětvích. Přibližně 2000 cloudových expertů společnosti Accenture vyškolených v produktech a službách VMware bude pomáhat klientům využít široké možnosti a flexibilitu cloudu, který se stal nezbytným nástrojem pružného škálování podnikových služeb, zvyšování provozní efektivity a zásadních inovací.

Nová obchodní skupina je součástí divize Accenture Cloud First, jejímž cílem je pomáhat klientům utvářet, přesouvat a provozovat jejich obchodní aktivity v cloudu. Společnost Accenture ji založila v roce 2020 a investovala 3 miliardy USD do nových schopností, řešení, partnerství a interakcí s klienty.

Accenture VMware Business Group bude investovat do společných marketingových a obchodních aktivit, školení dalších odborníků společnosti Accenture v technologiích VMware a do rozvoje nových služeb, prostředků a akcelerátorů založených na technologiích VMware. Obě firmy budou rovněž vyvíjet předpřipravená oborová řešení, včetně platformy, která pomůže telekomunikačním společnostem urychlit zavádění 5G a služeb edge computingu.

Nová obchodní skupina spustí specializovanou službu VMware Cloud Migration Factory pro rychlý, bezpečnější a spolehlivější přenos výpočetních pracovních zátěží do cloudu s využitím vysoce automatizovaných procesů vyladěných na migraci a modernizaci tisíců aplikací. VMware Cloud Migration Factory klientům poskytne přístup k vysoce kontrolovanému prostředí a vyhrazeným prostředkům za účelem plánování, testování, modernizace a migrace aplikací ve velkém rozsahu do preferovaného veřejného, privátního, případně hybridního cloudu. Tím se zároveň sníží rizika spojená s přesunem pracovních zátěží VMware a urychlí realizace ekonomického užitku.

Obrázek: macrovector/Freepik

Související články

Leave a Comment