Alibaba Cloud spouští Apsara Stack a nové služby po celém světě

Apsara Distributed Operating System

Alibaba Cloud zahajuje devět nových produktových nabídek mimo Čínu. Gigant říká, že podpoří digitální transformaci a nové možnosti v oblasti Asie a Tichomoří (APAC).

Globálně dostupné nové služby pokrývají širokou škálu funkcí, jako je vyhledávání, záložní služba, vyhrazené hostování, zabezpečení, datové funkce pro analýzu a strojové učení. K dispozici je také softwarově definované řešení širokopásmové sítě (SD-WAN) navržené tak, aby pomohlo maloobchodníkům připojit se ke cloudu, vytvořeného ve spolupráci s China Unicom Global.

Apsara Stack
K dispozici i mimo Čínu by byl Apsara Stack, který nabízí společnost Alibaba Cloud v rámci svého vlastního datového centra jako součást hybridního nebo soukromého cloudu.

Apsara Stack bude dodáván ve spolupráci s HPE. Narozdíl od Azure Stack společnosti Microsoft, Apsara Stack nepodléhá omezením nasazení a může podle potřeby měnit velikost.

Společnost Alibaba Cloud, založená v roce 2009, má více než milion uživatelů a je největším poskytovatelem veřejných cloudových služeb v Číně. S 49 dostupnými zónami v 18 regionech od srpna 2018. Společnost Gartner oznámila, že společnost Alibaba Cloud předstihla Google Cloud a získala třetí místo v oblasti globálního podílu na trhu IaaS.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment