Cloud-native core od Nokia nasazuje společnost Idea Cellular v Dillí

AirGile cloud-native core network

NOKIACloud-native core technologii společnosti Nokia nasazuje společnost Idea Cellular v indickém hlavním městě Dillí jako součást transformačních kroků operátora k digitalizaci, aby uspokojila rostoucí poptávku po datech a růst mobilního širokopásmového připojení. Technologie Nokia umožní společnosti Idea Cellular provozovat datové i hlasové služby na společné cloudové platformě, což výrazně snižuje provozní náklady a čas uvedení na trh a poskytuje lepší kvalitu služeb zákazníkům.

Nokia Cloud Core z AirGile portfolia (modulární softwarová architektura postavená na cloud-native produktech a schopnostech) přináší řešení jak pro paketové, tak i pro hlasové jádro na společné cloudové platformě. Přidání cloudové platformy zvyšuje možnosti automatizace, jako je správa životního cyklu, vyšší škálovatelnost a kapacita, čímž přináší větší provozní výhody. Přizpůsobení Nokia Cloud Core umožní společnosti Idea Cellular rozvinout nová nasazení, rychleji rozšiřovat a přijmout model dodávek, který splňuje požadavky zákazníků na vylepšené mobilní širokopásmové připojení, vylepšené latence a urychlený čas uvedení nových služeb na trh.

Osvědčené cloud-native řešení Cloud Packet Core, včetně Cloud Mobility Manager, a Cloud Mobile Gateway nasazené na CloudBand, jsou klíčovými faktory v transformační cestě z architektury bare-metal do cloud core. V kombinaci se zavedením serverů Nokia AirFrame je síť připravena reagovat na požadavky high density datových center a prostředí cloud computingu.

Přehled řešení použitého pro nasazení:

Nokia Cloud Packet Core umožňuje ziskové poskytování rozšířeného širokopásmového připojení, internetu věcí (IoT) a služeb typu MTC (machine-type communication) vyvíjejících se na 5G Core.

Nokia Cloud Mobile Gateway poskytuje flexibilitu, výkon a měřítko pro vylepšené mobilní širokopásmové připojení a také pro 5G v budoucnu

Nokia Cloud Mobility Manager poskytuje síťovou signalizaci potřebnou pro rostoucí počet účastníků, připojených zařízení a nových síťových aplikací.

Nokia CloudBand, otevřené a modulární řešení ESTI standard MANO, přidává agilitu a flexibilitu do sítě, což umožňuje poskytovatelům služeb rychleji měnit jejich rozsah.

Související články

Leave a Comment